Изненада! Сенегал би Полша с интелект

Сенегал шокира Полша с 2:1 на старта за двата тима на Мондиала в Русия и последен от първия кръг на груповата фаза на турнира.

Първото полувреме не се запомни с много голови положения, а обратно на прогнозите - Сенегал бе по-активният отбор. Нианг пропусна да открие резултата в 18-ата минута, но двадесет по-късно рикошет след удар на Гейe в тялото на Ционек, направи разликата в полза на Сенегал.

През втората част Полша започна малко по-активно, но четвърт час след почивката получи втори гол, който може да се отчете като интелигентен. Мбайе Нианг се възползва от върната топка в половината на Полша и с мощен спринт изпревари бранител и вратаря на съперника за 2:0. Поляците протестираха при попадението, тъй като малко преди гола Нианг бе извън терена за медицинска помощ. Минути преди края Гжегож Криховяк намали резултата до 2:1 за Сенегал, но той съотборниците му не стигнаха до нещо повече в срещата.

Победата бе първа за представител на Африка на Мондиала в Русия след загубите на Египет (0:1 от Уругвай), на Мароко (0:1 от Иран), Нигерия (0:2 от Хърватия) и на Тунис (1:2 от Англия). В другия мач от групата по-рано днес Япония победи Колумбия с 2:1.