Изключителен Погба вдъхнови Юве за нов успех (ВИДЕО)

Шампионът в Серия А Ювентус дръпна на осем точки пред втория Рома, след като днес "бианконерите" очаквано не срещнаха проблеми с гостуващия Киево на своя "Ювентус Стейдиъм" в среща от 20-ия кръг на Калчото и се наложиха с 2:0.

Попадения на Пол Погба и Стефан Лихтщайнер след почивката донесоха успех на торинци, които записаха трети пореден успех и събраха актив от 49 точки. Вторият Рома има 41, но "джалоросите" са и с мач по-малко на сметката си. Столичани все още не са изиграли визитата си на Фиорентина по-късно тази вечер.

Киево инкасира 10-о поражение за сезона, като "летящите магаренца" остават в зоната на изпадащите на италианския елит.

В основата и на двете попадения за Юве бе френската звезда на домакините Пол Погба, който първо откри резултата със страхотен гол в 60', а след това и бе в основата на втория тринадесет минути по-късно.

Завръщането си в групата на Ювентус след дълго отсъствие направи бранителят Андреа Бардзали, който обаче остана на резервната скамейка и не се появи в игра за "старата госпожа". Шанс да стартира сред титулярите пък получи Алваро Мората, който партнираше на Карлос Тевес в предни позиции.

С днешния си "чист" успех Ювентус изравни и клубен рекорд. За първи път от далечния сезон 1966/67 торинският гранд допуска едва 9 попадения в първите си 20 срещи от Серия А.

Първата част на "Ювентус Стейдиъм" премина без попадения, като в самото начало изстрели на Видал и Перейра не намериха целта. В 28' Бизари трябваше да се намесва при удар на Артуро Видал, а минута по-късно отново той спаси изстрел на Киелини с глава.

След почивката обаче всичко си дойде по местата, а шампионите стигнаха до очакван успех.

В 60' резултатът в Торино най-сетне бе открит, а пореден изключителен гол отбеляза Пол Погба. Френският халф размина футболист на Киево и стреля пронизващо от средна дистанция, откривайки резултата в полза на "бианконерите" - 1:0.

Само 13 минути по-късно Юве успя и да удвои аванса си. И този път в основата на всичко бе Погба, който по прекрасен начин овладя топката и принуди Бизари да спасява, но при добавката Стефан Лихтщайнер нямаше как да сбърка, вкарвайки за 2:0.

В 77' Ювентус бе близо и до трети гол, но този път Бизари не позволи такъв. Аржентинският страж се намеси се намеси след удар на Клаудио Маркизио и спаси "магаренцата" от класика.

Три минути преди края Киево можеше изненадващо да се върне в мача, но изстрелът на Скелото срещна една от гредите зад Джиджи Буфон.