Ивелин Попов се разписа при успех на Кубан

снимка: Guliver/Getty Images

Ивелин Попов отбеляза гол при победата на Кубан Краснодар с 2:0 над Том Томск в мач от 24-ия кръг на руското първенство по футбол. Кубан е девети с актив от 29 точки, докато отборът от Томск, със Живко Миланов в състава си, се намира на 13-о място и е застрашен от изпадане от елита.

Капитанът на българския национален отбор се разписа в 85-та минута, когато бърза контраатака на Кубан завърши в неговите крака и останал сам срещу вратаря Пьотър Вашек, той не сгреши за 1:0.

Попов беше с основен принос и за първото попадение на тима от Краснодар, който поведе в 66-та минута чрез Игор Армаш. Българинът центрира от пряксвободен удар на дясното крило, а Шандан засече топката на далечната греда. Вратарят Вашек спаси, но изпрати топката в Армаш и защитникът не пропусна от голлинията.

Живко Миланов игра цял мач за Том, който е в позиция за плейоф за оставане в руската Премиер лига.