Италия спечели и класира и Хърватия на Евро 2016

Отборът на Италия спечели последната си среща от квалификациите за Европейското първенство във Франция, след като надделя с 2:1 над Норвегия. С тази победа "скуадра адзура" си гарантира първото място, а в същото време помогна и на Хърватия да застане на второто място, което също дава право на участие на финалите на Стария континент.

След изиграването на последните срещи тимът на Норвегия остана на третото място и ще трябва да играе бараж, за да спечели мястото си сред най-добрите в Европа. Скандинавците излезнаха напред в резултата при гостуването си на Италия с гол на Александър Тетей през първата част, но в последните 20 минути от двубоя, играчите на Антонио Конте направиха пълен обрат с попадения на Алесандро Флоренци и Грациано Пеле. По този начин домакините спечелиха група Н от евроквалификациите, а гостите заеха третата позиция, даваща право на бараж.

В другата среща Хърватия имаше нелеко гостуване на аутсайдера Малта, който игра само за своите фенове, но в крайна сметка гостите спечелиха и останаха втори в групата ни. Иван Перишич отбеляза единственото попадение през първата част, което подсигури трите точки на родината му.