Италия и Нигерия със зрелищно реми на "Крейвън Котидж"

Отборите на Италия и Нигерия не излъчиха победител, завършвайки наравно - 2:2 в приятелска среща, част от подготовката на двата отбора за Световното първенство в Бразилия през 2014 г. Двубоят се игра на стадиона на Фулъм “Крейвън Котидж” Лондон, а приходите от билети ще отидат за жертвите на тайфуна “Хаян” във Филипините.

Двубоят бе под юбилейния номер 50 за селекционера на “скуадрата” Чезаре Прандели  и едва втори между двата съперника след осминафинала на Мондиал 1994 в САЩ, спечелен от Италия с 2:1.

Зрителите обаче останаха доволни, защото “адзури” и “суперорли” си отбелязаха четири гола, а повече за ремито могат да съжаляват италианците, които нацелиха и греда.

Нападателят на Фиорентина Джузепе Роси откри резултата още в 12’, но до края на полувремето “суперорлите” стигнаха до пълен обрат с попадения на Брайт Дайк (35’) и Шола Амеоби (39’). Италия възстанови статуквото веднага след почивката (47’) чрез Емануеле Джакерини.

4045562

Първото по-опасно положение в мача бе пред вратата на “адзурите” след коварен изстрел на Виктор Моузес от фаул. Италия отвърна по възможно най-добрия начин в 12’, когато комбинация между Марио Балотели и Джузепе Роси изведе последния очи в очи с вратаря на Нигерия Аустин Ожие и той не сбърка, отбелязвайки първия си гол с националната фланелка след повече от две години.

Двата отбора си размениха по няколко опасни положения, преди да се стигна до 35’, когато Нигерия изравни. Шола Амеоби центрира в наказателното поле, където най-високо скочи Брайт Дайк и с глава забоде топката в мрежата за 1:1.

4045556

Само четири минути по-късно “суперорлите” вече водеха с 2:1, след като Анеоби разстреля от воле стража на Италия Салваторе Сиригу. А самия край на полувремето Балотели имаше възможност да изравни след чудесен самостоятелен пробив, но ударът му бе париран от Ожиде.

Италия не чака дълго и стигна до втори гол малко след подновяването на играта. Атака, започнала от Марио Балотели, премина през Джузепе Роси, който се пребори за топката в наказателното поле и подаде на Антонио Кандрева, а той на непокрития Емануеле Джакерини, който разстреля Ожиде за 2:2.

4045552

До края на мача и пред двата отбора се отвориха възможности за трети гол, като доста повече и по-чисти бяха те за Италия. Резервата Марк Пароло на два пъти можеше да отбележи, но първо влезлият на мястото на Ожиде - Виктор Ениеяма спаси удара му, а след това вратарят на Нигерия имаше и късмет, след като топката срещна след добавка на Пароло след пряк свободен удар, изпълнен от Андреа Пирло.

Марио Балотели също бе много близо да запише името си сред голмайсторите, но за пореден път в мача пропусна. За "супеорлите" най-чистото положение през второто полувреме се откри пред влезлия като резерва Емануел Аменике, но и той не успя да вкара.