Италия и Холандия с нулево реми

снимка: news.yahoo.com

Отборите на Италия и Холандия завършиха наравно 0:0 в контролна среща помежду си, играна в Пескара. Световните шампиони и "лалетата" демонстрираха скучна игра без много положения за гол и пред двете врати.

Още в 14-ата минута нападателят на Холандия Робин ван Перси получи травма и бе заменен от Клаас-Ян Хунтелаар. Топката се задържаше основно в центъра на игрището, където халфовите линии на двата тима водиха ожесточена борба за нейното притежание.

През второто полувреме множеството смени, особено в тима на Италия, доведоха до накъсване на играта. В игра за "адзурите" се появиха младите надежди Джузепе Роси, Монтоливо, Доменико Кришито и Джампаоло Пацини.

Така италианците частично се реабилитираха за загубата с 3:0 от Холандия на последното европейско първенство.