Италия чака България на полуфинал, Русия също в топ 4 на Евроволей

снимка: fivb.org

Италианският национален отбор по волейбол се класира на полуфинал на Европейското първенство и ще очаква повторение на култовите сблъсъци от Олимпийските игри в Лондон миналата година и от Световната лига 2013 срещу България.

За целта, разбира се, родните „лъвове" трябва да се справят със съпротивата на Германия в друг четвъртфинал по-късно днес.

„Скуадра адзура" имаше щастието да се падне в далеч по-лесния поток на Евроволей 2013 и на практика се изправи срещу по-посредствени отбори по пътя си към полуфиналите.

Италианците подчиниха Финландия с 3:1 гейма и без особени трудности попаднаха в топ 4 на трето поредно голямо волейболно състезание.

Бронзовите медалисти от Лондон 2012 и Световна лига 2013 се наложиха в отделните части с 23:25, 25:20, 25:22 и 25:22, за да преодолеят съпротивата на Финландия. Полуфиналният сблъсък на Италия с България или Германия ще се изиграе на 28-ми септември от 19:00 часа наше време на стадион „Паркен" в Копенхаген.

Звездата на „скуадра адзура" Иван Зайцев бе най-резултатен за успеха на своя тим с 18 точки, 2 от блокада, 3 от начален удар и 13 от успешни атаки с 54% ефективност. Откритието на Световна лига 2013 Лука Ветори блесна със 17 пункта, а много силно се представиха и центровете на италианците Томас Барета (4 блока, 1 ас) и Емануеле Бирарели (2 блока, 1 ас), които завършиха с по 14 точки.

Италия имаше за задача да прескочи доста лесна група с отборите на Беларус, Дания и Белгия, като си позволи да загуби от белгийците, за да избегне среща със Сърбия на четвъртфиналите и вместо това да се изправи срещу Холандия, с уговорката, че следващият противник ще бъде Финландия.

Олимпийският шампион Русия не изневери на себе си и подчини Франция с 3:1 гейма след 25:17, 17:25, 25:22 и 25:21, като ще очакват съперника си на полуфиналите след края на сблъсъка Сърбия - Белгия.

Полуфиналният мач на „сборная" ще се изиграе на 28-ми септември от 16:00 часа българско време.

„Петлите" не можаха да окажат кой знае каква съпротива на шампиона от Лондон и Световната лига 2013, като Николай Павлов и Дмитрий Мусерски избухнаха с по 18 точки за победата на братушките.

Звездата на Франция Ерван Нгапет стана топ реализатор в мача с 22 точки, но усилията му стигнаха за спечелването на само 1 гейм. При 6:1 в началото на 4-ия сет изглеждаше сякаш „петлите" могат да вкарат мача в тайбрек, но „сборная" не позволи това да се случи.