Исторически успех за Рилски спортист

снимка: rilskibasket.com

Отборът на Рилски спортист (Самоков) постигна първа победа в третия по сила европейски клубен турнир - Еврочалъндж, след като се наложи в своята зала "Арена Самоков" над румънския Муреш със 70:68.

Самоковци вече са втори в група "Н" с една победа и две загуби след първите три кръга.

Рилски направи много силна втора част, в която се наложи с 22:8 и се оттегли на почивка с 10 точки преднина.

Самоковци много трудно удържаха аванса си, като в края на мача трябваше да треперят за успеха, след като направиха цели 12 пропуска от линията за наказателен удар. Муреш изравни за 68:68, но Рилски поведе след точно изпълнен фаул на Евън Равънел.

Последва атака за гостите в заключителните секунди, но Златин Георгиев овладя ключова борба, след което вкара един от двата фаула и донесе победата на българския отбор със 70:68.

Най-резултатен за Рилски бе Шон Барнет със 17 точки, а Йордан Бозов добави 15 точки. За гостите силен мач направи Иван Иванович с "дабъл-дабъл" - 20 точки и 10 борби, посочва БТА.