Исторически успех на Уест Бромич отдалечи Манчестър Юнайтед от мечтата за топ 4 (ВИДЕО)

Отборът на Уест Бромич Албиън спечели с минималното 1:0 домакинството си на Манчестър Юнайтед в среща от 29-я кръг на английската Висша лига.

Победата днес бе историческа за У.Б.А., които за първи път побеждават "червените дяволи" на своя стадион.

След успеха "канарчетата" събраха актив от 39 точки и се изкачиха до 11-то място, докато Юнайтед пропусна да се изравни с градския съперник Манчестър Сити и по този начин вече изостава с три пункта от мечтаното място в топ 4, което дава право на участие в Шампионска лига на есен.

Единственото попадение в срещата бе дело на Саломон Рондон след почивката, а до голяма степен и червеният картон, който Хуан Мата си изкара едва в 25-та минута допринесе за поражението.

В 20-та минута се стигна до първо сериозно положение пред вратата на Манчестър Юнайтед. Дейли Блинд вдигна високо крак и извърши нарушение, но след изпълнението не се стигна до нищо опасно, след като Антони Марсиал пресече центрирането на Крейк Гарнър. Две минути по-късно Гарнър отново центрира. Гаред МакКоули се извиси над всички, но не успя да насочи топката точно. При положението бе вдигнат и флаг за засада, но при повторението се видя, че такава няма.

В рамките на само две минути опитният Хуан Мата си изкара два безумни жълти картони и 65 минути преди края на срещата вече бе пратен под душовете.

Въпреки факта, че са с човек по-малко, играчите на Луис ван Гаал започнаха по-добре втората част и през първите 10 минути напълно контролираха нещата на терена и на няколко пъти имаха шанс да обстрелвата вратата на съперника, но без успех.

25 минути преди края на срещата обаче домакините излезнаха напред в резултата. Появилият се като резерва Себастиан Поконьоли проби по левия фланг и центрира в наказателното поле. Там непокрит бе Саломон Рондон, който успокои топката, след което стреля в ъгъла на вратата и изведе тима си напред в резултата с 8-мия си гол от началото на сезона в Англия.

Преди мача

Тимът на Уест Бромич Албиън приема този на Манчестър Юнайтед в последната среща за деня във Висшата лига.

"Канарчетата" към момента са 13-ти с 36 точки, но победа днес ще им гарантира изкачване с две позиции във временното класиране.

"Червените дяволи" пък се борят за място в топ 4, което дава право на участие в Шампионска лига на есен, като с победа днес те ще съверат актив от 50 точки и ще се изравнят с градския съперник Сити и ще останат на 5-та позиция.

Състави:

Уест Бромич Албиън: Фостър, Доусън, МакКоули, Олсон, Честър, Гарднър, Флетчър, Йакуб, Сисиньон, Рондон и Бераиньо.

Манчестър Юнайтед: Де Хеа, Рохо, Блинд, Смолинг, Дармиан, Ерера, Карик, Лингард, Мата, Марсиал и Рашфорд.