Исторически успех на Алжир след равенство с Русия на Световно първенство 2014

Отборът на Русия стана поредния европейски отбор, който се препъна в груповата фаза на Световното първенство 2014.

Руснаците направиха равенство 1:1 с тима на Алжир и отпадат от турнира след само два гола и две точки в група H.

Африканският тим изживява мечтата си на Мондиал 2014 след като постигна първа победа от 32 години на световни първенства. Освен това „пустинните лисици“ се класираха за следващата фаза в турнира за първи път в своята история. Това е втория африкански тим на осминафиналите след Нигерия. Там Алжир ще срещне тима Германия.

Вижте пълна статистика от мачa Русия - Алжир и пълно класиране в група H.

Русия може да съжалява за своите пропуски, като добър мач направи и вратаря на ЦСКА Райс Мболи, който спаси удари на Кержаков и Шатов.

Руснаците поведоха с много ранен гол още в петата минута на мача, когато Кокорин се разписа с глава. Те обаче не успяха да задържат преднината си и бяха наказани в 60-та минута, когато Слимани изравни с глава след центриране от корнер.Сборная“ натисна, но не успя да стигне до гол и отпадна от Мондиал 2014.

В другия мач от групата Белгия си подсигури първото място с минимална победа над Южна Корея.

Фабио Капело бе пуснал в игра по-офанзивни футболисти в предни позиции, защото неговия тим имаше нужда само от победа в този мач, за да има шансове да продължи напред. Отборът на Алжир отново излезе с най-доброто и показа, че играе добър футбол.

Срещата започна много динамично. Русия се възползва перфектно от първата си възможност и младата звезда на тима Александър Кокорин бе точен за 1:0. Футболистът на Динамо (Москва) се разписа с глава след центриране от левия фланг.

4098215

Алжир се опита да се върне в мача още в 14-та минута, когато звездата на тима Фегули финтира двама защитници, но топката му бе отнета. Минута по-късно отново Фегули атакува до аутлинията и върна топката, но там Акинфеев внимаваше. Самедов от Русия стреля неточно в 20-та минута.

В 26-та минута Шатов направи силен пробив през центъра на терена и стреля опасно, но топката мина покрай вратата на Мболи. Две минути по-късно много добра контраатака на Алжир бе опропастена след като Брахими се забави и не успя да отиграе топката и тя му бе отнета.

Малко по-късно Слимани стреля опасно след корнер и Акинфеев се справи с мъка, но съдията свири нарушение в атака. Алжир започна да натиска своя съперник и Русия се прибра в своята половина. Брахими пробва удар отдалеч, но Акинфеев внимаваше.

4098244

Руснаците дебнеха своя противник с бързи контраатаки, но не стигаха до положения. Играта се успокои в последните минути на полувремето. След един корнер обаче отново Слимани бе точен с глава, но право в ръцете на Акинфеев.

Второто полувреме започна с чисто положение в първите секунди за Русия. Самедов излезе на много добра позиция, но вратаря на ЦСКА Райс Мболи се справи и топката излезе в корнер.

Постепенно обаче Алжир започна да натиска своя съперник. Така се стигна до 60-та минута, когато Слимани бе точен за 1:1 след центиране от корнер и не добра намеса на Игор Акинфеев.

4098242

Русия веднага отвърна със силен удар на Шатов извън наказателното поле, но Райс Мболи успя да избие топката.

Алжир създаде поредната си контра и в 63-та минута Джебу стреля в ръцете на Акинфеев. Фабио Капело използва своите смени и в игра се появи Алан Дзагоев, който замени Олег Шатов. Играта много се накъса в предни позиции. Руснаците нямаха много идеи и не бяха много креативни. Положенията пред Мболи липсваха. „Пустинните лисици“ се прегрупираха в защита и показа много добра и организирана игра.

В 70-та минута дойде и най-доброто положение за руснаците след като изоставаха в резултата. Кержаков се измъкна отдясно и стреля опасно, но Мболи се справи и задържа топката в себе си. Алексей Козлов имаше последния шанс в 89-та минута, но неговия удар с глава мина встрани от вратата.