Исторически нули между смърфове и боляри

снимка: lap.bg

„Локомотив” (Пд) и „Етър” завършиха наравно 0:0 в Пловдив, като запазиха серията си от по пет мача без загуба късно снощи. Това бе и първото нулево реми в цялата история на 49-те двубоя между двата тима и първа точка на „виолетовите” на „Лаута” от есента на 1990 г. насам.

Силният дъжд сложи сериозен отпечатък върху мача, като топката се обработваше трудно и играта се водеше предимно в централната част. Въпреки равностойното първо полувреме обаче всички 3-4 възможности бяха пред вратата на гостите. В 6-ата минута Аралица излезе сам и Иванов спаси удара му, но бе маркирана засада. В ответната атака Почански центира отдясно, но вратарят на „Локомотив” боксира топката. Остър удар на Карагарен в 21-ата минута бе уловен от Христо Иванов, а най-опасното положение на „смърфовете” бе в 37-ата минута, когато след центриране от фаул Стивън Езе нацели напречната греда.

Домакините имаха още една възможност, при която Христо Иванов спаси удар на Аралица след немаркирана явна засада. В актива на „виолетовите” до почивката имаше само опит за удар на Руменов, блокиран своевременно, и извеждащ пас на Сърмов при който Боджадж пробва воле, но се размина с топката.

И през втората част локомотивци бяха по-често атакуващият отбор. В една ситуация те претендираха за дузпа срещу Аралица, а отново той в 61-ата минута стреля опасно над напречната греда. Единствената чиста възможност за „Етър” дойде в 80-ата минута, когато за игра с ръка бе отсъден фаул пред пеналта, Дани Младенов завъртя технично топката над стената и тя облиза левия стълб. Две минути по-късно домакините вкараха топката в мрежата, но правилно бе маркирана засада. До края „виолетовите” уверено бранеха точката, направиха и две тактически смени в продълженията и се поздравиха с частичен успех.