Испания тресна шампиона Австралия на "Хопман къп"

Домакинът и защитаващ титлата си тим на Австралия започна участието си в тазгодишното издание на турнира по тенис за смесени отбори "Хопман къп" с поражение с 1:2 от състава на Испания.

В двубоя от група "В" Испания взе ранно предимство, след като Лара Аруабарена-Весино победи със 7:5, 6:1 Дария Гаврилова.

Любимецът на публиката в Пърт Ник Кириос обаче изравни резултата в срещата, надигравайки Фелисиано Лопес с 6:3, 6:4 само за 66 минути.

Така решителният мач на смесени двойки трябваше да определи победителя. В него Испания спечели с 4:0, 4:2 за 34 минути игра.

В другия двубой от днешната програма САЩ победиха Чехия с 3:0 и водят в групата, следвани от Испания.

Утре започва и надпреварата в група "А" със срещите Франция - Германия и Швейцария - Великобритания.