Испания пожали слабак, но загуби Алонсо

Световният и европейски шампион Испания победи Екваториална  Гвинея с 2:1 в контролна среща, играна в Малабо.

Двубоят бе  първи за испанците след подновяване на договора на селекционера  Висенте Дел Боске за още две години.

Дел Боске предпочете да даде шанс за изява на някои от  играчите, които по-рядко попадат в сметките му.

Грешка на вратаря на гвинейците Данило позволи на Испания да поведе в резултата в 13-а минута след попадение на Санти  Касорла.

Защитникът Джими Бермудес изравни с глава след корнер в 36-а минута. Бермудес изрази бурно радостта си от попадението, а  според испанските медии играчите на Екваториална Гвинея са  получили обещание за бонус от 50 000 евро при гол във вратата на Испания.

Две минути преди почивката Хуанфран отбеляза победния гол за Испания. Полузащитникът Чаби Алонсо изигра първия си мач за Испания  след петмесечно лечение на контузия, но малко преди почивката  получи нова контузия и бе заменен от Серхио Бускетс.

Играчът на  Реал Мадрид е изкълчил глезена си и вероятно ще пропусне  следващата контрола на Испания срещу Южна Африка във вторник.