Испания обърна Коста Рика в контрола (ВИДЕО)

Испания осъществи обрат за победа с 2:1 над четвъртфиналиста от Световното първенство миналата година Коста Рика в приятелска среща в Леон пред близо 20 хиляди зрители. „Ла Фурия“ демонстрира добра форма и атрактивен футбол четири дни преди изключително важното гостуване на Беларус в Борисов от квалификациите за Евро 2016.

Пако Алкасер и Франсеск Фабрегас реализираха попаденията за испанците, които излязоха на терена в различен състав от тези, с които покориха Европа на два пъти и стигнаха до титлата в Мондиал 2010.

Квартетът от Барселона Педро Родригес, Жерар Пике, Жорди Алба и Серхио Бускетс още си почиват след спечеления требъл с каталунците, а други от по-утвърдените титуляри (Икер Касияс, Алваро Мората, Франсиско Хуанфран, Сантяго Касорла, Давид Силва и Иско) отстъпиха местата си в стартовия състав на по-млади сънародници.

Така на вратата пази Давид де Хеа, а пред него в защита се подредиха Серхио Рамос, Микел Сан Хосе от Атлетик (Билбао), Марк Бартра и Даниел Карвахал. В отсъствието на Шави и Андрес Иниеста в средата на терена оперираха Сеск Фабрегас, Алийш Видал, Коке и Хуан Бернат, докато в предни позициии се разчиташе на Нолито и Пако Алкасер.

Още в петата минута сензацията на Мондиал 2014 откри резултата чрез Йохан Венегас, който завърши отлично добра контраатака – 0:1. Само 120 секунди по-късно обаче Испания отговори на предизвикателството с попадение на Алкасер след асистенция на Фабрегас.

Самият халф на шампиона на Англия Челси завърши с гол в 30-ата минута акция на „Ла Фурия“, възползвайки се от подаване на Нолито – 2:1. Вратарят на Реал Мадрид Кейлор Навас се постара с няколко великолепни намеси да опази Коста Рика от разгром след почивката.

Venegas Goal 0:1 | Spain vs Costa Rica 11.06.2015by mszabi

Álcacer Goal 1:1 | Spain vs Costa Rica 11.06.2015by mszabi

Fábregas Goal 2:1 | Spain vs Costa Rica 11.06.2015by mszabi