Испания мечтае за защита на титлата, Турция на колене

снимка: fiba.com

Испания продължава защитата на титлата си на Евробаскет 2017, след като наказа домакина Турция на осминафинал със 73:56. Така "Ла Роха" продължава да мечтае за трофея на Стария континент, но следващото препятствие е много опасно - Германия. "Швабите" наказаха Франция с 84:81 и острят зъби и нокти за испанците.

Рики Рубио бе най-резултатен за победителите с 15 точки, а по 11 добавиха Пау Гасол и Серхио Родригес. За Турция Фуркан Коркмаз наниза 20, но те не бяха достатъчни за домакините.

Началото на срещата започна мудно и не бе никак резултатно. Турците завършиха първата четвърт само с 10 точки, а испанците осъществиха подем и на почивката се оттеглиха с аванс от 8 точки - 33:25.

Домакините наваксаха постепенно след страхотна игра на Коркмаз и намалиха пасива си на 3 точки преди решителната четвърта част. За три минути в последната четвърт обаче "Ла Роха" дръпна с цели 11 точки и не изпусна аванса си до края.

В 21:30 започва последният осминафинал между Хърватия и Русия. Победителят ще мери сили с Гърция в следващата фаза.