Испания бие без проблем, Франция отново не вкара гол

Испания постигна очаквана победа с 2:0 при гостуването си на Финландия и се възползва от грешната стъпка на Франция, за да се откъсне на върха в класирането на Група I.

"Ла Фурия" събра 14 точки след 4-ата си победа в квалификациите за Световното първенство в Бразилия, като има с 3 повече от най-сериозния си конкурент - именно Франция, който е с 11.

Финландия остава с 6 пункта, следван от Грузия с 5 и Беларус с 4 точки.

Левият бек на Барселона Жорди Алба откри резултата в полза на действащият световен и двукратен европейски шампион в 19-ата минута. Новото мултимилионно попълнение на Манчестър Сити Алваро Негредо пък оформи крайното 0:2 в 86-ата минута.

Негредо започна отлично сезона с новия си клуб и има 2 гола в 3 мача от Премиърлийг, което му заслужи и втория мач с националната фланелка в квалификациите за Мондиал 2014. Той пък се отблагодари на селекционера Висенте дел Боске с първия си гол в пресявките за шампионата в Бразилия.

Въпреки че отправи цели 16 удара по посока вратата на Грузия, Франция не можа да постигне победа в гостуването си на бившата съветска република и двубоят от Група I завърши наравно 0:0.

Така „петлите" продължават неубедителната си серия през 2013-та година, като от 22-ри март насам не са отбелязвали гол. Така сушата без попадения във вратата на съперника продължава вече повече от 480 минути.

Селекцинерът на Франция Дидие Дешам изпълни желанието на критиците си и заложи на повече офанзивни футболисти и не разчиташе единствено на Карим Бензема. В атаката му помагаше Оливие Жиру, а по-късно в срещата се включи и Андре-Пиер Жиняк, но голът така и не падна.

Франк Рибери, Матьо Валбуена и Самир Насри също не можаха да помогнат на „петлите" да разпечатат противниковата мрежа, като всички 7 удара в очертанията на вратата на домакините бяха спасени от блестящия вратар Лория.