Иран шокира Италия, Русия помете Куба

снимка: fivb.org

Отборът на Иран продължава да впечатлява под ръководството на Хулио Веласко, след като късно снощи тресна с 3-1 (25-23; 25-22; 22-25; 32-30) гейма Италия като гост в мач от Група Б на Световната лига.

Момчетата на аржентинската легенда изиграха страхотен двубой в Модена и напълно заслужено взеха трите точки.

Над всички със 17 пункта бе Мохамад Мусави, докато Амир Гафур и Рахман Давуди се отчетоха с по 11. За "адзурите" останалият на пейката Иван Зайцев се включи в игра във втория гейм и записа 19 точки, а Кристиан Савани приключи с 15.

В друга среща от групата Русия очаквано смаза с 3-0 (25-20; 25-23; 25-23) Куба като гост.

Николай Павлов отново бе най-добър за Сборая с 21 точки, докато Алексей Спиридонов и Николай Апаликов забиха по 12. За домакините Йордан Бисет завърши с 14.

След тези резултати Русия излезе начело в класирането с 16 точки, докато Италия е на второ място с 15. Иран е пети с шест пункта, а Куба е на дъното с нула.