Интересни сблъсцъци определиха топ 4 за Купата по хандбал

снимка: БГНЕС

През уикенда се изиграха мачовете от 1/4 финалите в турнира за купата на България при мъжете . Драматично беше първо в София където хандбалистите на НСА и бургаския Фрегата изиграха много оспорван и напрегнат двубой. До почивката „студентите” имаха аванс от 5 попадения – 13:8, но през втората част гостите се раздадоха и бяха много близо до крайната победа. Силното представяне на вратаря Светослав Георгиев (Фрегата) доведе мача до продължения, като редовното време завърши при 21:21, а в двете допълнителни части от по 5 минути НСА успя да наложи своето превъзходство и с бързи атаки по крилата стигна до финалната четворка побеждавайки с два гола разлика 25:23. Най-резултатни за столичани завършиха Христо Петков и Петър Симеонов, които вкараха по 7 гола. За Фрегата Пресиян Йорданов, Росен Колев и Здравко Спасов реализираха по 6 попадения.

В Гоце Делчев новаците в елита Пирин направиха своите фенове щастливи след изстраданата победа над Добруджа с 26:24 и класиране напред. Първото полувреме завърши при равен резултат – 12:12, но във второто домакините изиграха 30-те минути на висота и заслужено се поздравиха с участие в Топ 4 за Купата на България.

Също много интересен мач стана в Ловеч между Осъм и Чардафон. Гостите от Габрово направиха силно първо полувреме, в което вкараха 11 гола срещу 13 за домакините. Осъм не изпуснаха водачеството в резултата и стабилно в защита изиграха втората част, за да стигнат до финалната четворка след успеха с 27:18.

Чардафон със сигурност съжаляват , че мачовете, които ще определят носителя на Купата ще се проведат в Габрово, а те ще трябва да ги наблюдават от трибуните на зала „Орловец”. Тимът воден от Милена Иванова се представя отлично в първенството, като е на второто място в класирането, но се прости с участието за трофея на страната след поражението от Осъм. За победителите с 10 гола завърши Виктор Симеонов.

Варненското дерби между Спартак и Локомотив беше спечелено безапелационно от Локо, които водеха от първата до последната минута и заслужено лидерите в „А”РХГ се приближиха с още една крачка към спечелване на Купа България. „Железничарите” нямаха проблем със Спартак за крайното 16:36.

В Габрово на 11 и 12 март ще се проведе финалната четворка при мъжете. Пирин ГД ще играе в единия полуфинал с Локомотив (Варна), а НСА и Осъм ще спорят в другия. Победителите играят за Купата, а победените за бронзовите отличия. През уикенда се изиграха и мачовете от първенството при жените. В 8-ия кръг поредна победа записаха Бъки, които се наложиха в Поморие над домакините с 18:30. Габровки оглавяват класирането в елитната ни група с пълен актив от 16 точки. Етър обърна Свиленград в дербито при дамите – 27:25, след като губеше на полувремето във Велико Търново с 13:15. „Болярките” изместиха по голова разлика от второто място в таблицата свиленградчанки и вече са с 12 точки. В последния мач от кръга Ники-Спорт се наложи у дома в Сливница над Шумен 98 с 23:19 (16:9).