Интер се спаси от загуба след спорна дузпа

Интер стигна с клизма до 1:1 в гостуването на Болоня в първия мач от 5-ия кръг в Серия "А". Домакините първи взеха преднина чрез Симоне Верди в 32-ата минута, но "нерадзурите" успяха да се доберат до равенството с попадение на звездата си Мауро Икарди от доста спорна дузпа. Това равенство сложи край на победната серия на Интер от началото на сезона.

Още от началните минути Болоня показа, че не се притеснява от срещата си с "нерадзурите". Едва в 17-ата минута Интер стигна до първата си по-интересна атака. Болоня обаче продължаваше да създава по-интересните положения в мача. В 30-ата минута Верди обстрелва вратата на съперника от фаул и отново Ханданович трябваше да внимава. Две минути по-късно обаче нападателят на домакините най-накрая успя да открие резултата. Той пое топката в средата на терена, напредна и с неспасяем удар от около 25 метра не остави шансове на вратаря за 1:0.

Интер започна по-добре второто полувреме и опита да потърси изравняването. В 59-ата минута Жоао Миранда отправи прекрасен изстрел с глава след корнер, но и вратаря демонстрира добър рефлекс и опази вратата си. Две минути след това Милан Скриняр реши да стреля от около 30 метра, като ударът му не бе никак лош и мина малко над напречната греда.

Болоня отговори с подобен изстрел на Годфред Донса, който също не бе далеч от целта, но все пак над вратата.

В 75-ата минута дойде най-спорното положение в срещата. Ибрахима Мбайе се подхлъзна в наказателното поле и падайки препъна Едер, а съдията реши, че има основание да даде дузпа. След проверка с технологията ВАР решението му бе потвърдено, а Мауро Икарди изпълни наказателния удар и бе точен за 1:1.

Така Интер успя да се добере поне до точка от този мач и с 13 временно оглави класирането в Серия "А". Болоня пък може много да съжалява за изпуснатата победа, като тимът е с 5 точки на 11-ото място в класирането, пише Спортал.