Интер обърна Лацио след драма и пак ще играе в ШЛ (ВИДЕО)

снимка: twitter.com

Интер се добра отново до участие в Шампионската лига в последния възможен момент. В двубой от последния кръг на Серия "А" "нерадзурите" надвиха Лацио като гост с 3:2 след обрат и заеха 4-ата позиция в крайното подреждане. Това бе пряк сблъсък за класиране в най-комерсиалния клубен турнир, а на "лациалите" им бе нужна само точка, за да си осигурят квота.

Тя обаче не дойде, тъй като Интер направи обрат за 3 минути в края на срещата. Иван Перишич си вкара автогол в началото на мача, за да изведе домакините напред. Гостите обаче намериха отговор в 29-ата минута, когато Данило Д'Амброзио изравни. Ударът му отблизо бе отразен от Томас Стракоша, но при добавката бранителят на Интер бе точен.

В 41-ата минута Лацио организира контраатака, която остави Филипе Андерсон сам срещу стража на "нерадзурите". Той бе притиснат от двама бранители, но не сгреши с премерен удар по земя за 2:1.

Голямата развръзка дойде в 78-ата минута, когато Мауро Икарди си спечели дузпа и я реализира хладнокръвно, за да даде надежда на своя тим. Само три минути по-късно гостуващите привърженици на "Олимпико" вече ликуваха. Брозович центрира от корнер, а Матиас Весино заби топката в мрежата с глава, за да донесе крайното 3:2 и класирането на Интер в Шампионската лига след шест години пауза.

В крайното класиране "нерадзурите" на Лучано Спалети изпревариха Лацио по показатели в преките двубои. И двата тима имат по 72 пункта, а римляните дори са с по-добра голова разлика. Мачът на "Сан Сиро" обаче приключи 0:0, което дава предимство на Интер. "Лациалите" на Симоне Индзаги ще се сражават в Лига Европа, където е и Милан след успех над Фиорентина с 5:1.