Интер не се възползва от грешката на Юве (ВИДЕО)

Интер завърши 2:2 у дома срещу Каляри и пропусна отлична възможност да се приближи до лидера Ювентус, който снощи направи нулево равенство с Лацио.

Ремито остави Интер на второто място на четири точки от Юве.

Интер се добра до точката благодарение на автогол на Давиде Астори в 82-а минута. Преди това Родриго Паласио откри резултата за Интер в 10-а минута, а гостите от Каляри обърнаха мача с две попадения на Марко Сау (43, 66).

Фиорентина победи Аталанта с 4:1 у дома и излезе на трето място в класирането. "Виолетовите" се възползваха от ремитата на Ювентус, Интер и Наполи и се приближиха до челото в таблицата. Фиорентина вече изостава само на точка от втория Интер и на пет от лидера Ювентус. Два гола за Фиорентина вкара Алберто Акуилани, а по веднъж се разписаха Гонсало Родригес и ветерана Лука Тони. За Аталанта точен бе Джакомо Бонавентура.

Болоня победи Палермо с 3:0 в мач с четири червени картона, три от тях за гостите от Палермо. С тази победа Болоня се измъкна от зоната на изпадащите и се изравни по точки с Палермо на 14-о място. Два от головете за Болоня паднаха след точно изпълнени дузпи от Маноло Габиадини и Алесандро Диаманти, а преди това Алберто Джилардино откри резултата в 22-а минута.

Палермо завърши мача с осем души след червени картони на Самир Уйкани (46), Едгар Барето (72) и Карлос Лабрин (82). За домакините червения цвят на картона видя Сафир Слити Тайдер в 78-а минута.

Тази вечер е дербито на Генуа между Сампдория и Дженоа, а в последен мач от кръга утре Рома приема Торино.

szólj hozzá: Inter vs Cagliari - 2-2 (All Goals)