Интер на точка от осминафиналите след успех над Лил

Интер постигна дългоочакваната си втора домакинска победа през сезона, след като успя да се справи със съпротивата на Лил и надигра френския шампион с 2:1. Валтер Самуел изведе „нерадзурите" напред в резултата в 19-ата минута, след като засече центриране на Уесли Снайдер от корнер. В 65-ата минута направилият много пропуски Диего Милито все пак се разписа, за да затвърди успеха на тима си - той получи идеален пас на празна врата от Хавиер Санети и без проблеми реализира за 2:0.

В 84-ата минута Де Мело се възползва от грешка в защита на Деян Станкович, за да върне интригата в заключителните мигове от двубоя - 2:1. Все пак, „нерадзурите" не допуснаха изненади и последният съдийски сигнал узакони победата им.

В другия мач от група В Трабзонспор и ЦСКА завършиха наравно 0:0.

Така възпитаниците на Клаудио Раниери продължиха доброто си представяне в Шампионската лига, въпреки трудностите, които изпитват в Серия А. В класирането на групата Интер е убедителен лидер с 9 точки и само 1 пункт го дели от официално класиране за следващата фаза на турнира. ЦСКА и Трабзонспор продължават борбата за втората позиция, след като имат по 5 точки, а Лил е последен с 2.

Интер можеше да поведе още във втората минута, когато Кристиан Киву изведе на стрелкова позиция Диего Милито, но аржентинският нападател уцели горната греда, след като прехвърли с удара си вратаря на Лил Микаел Ландро.

След попадението гостите увеличиха темпото на играта си и пробваха да изравнят бързо, като удари на Беноа Педрети и Дебуши можеха да се превърнат в попадения при повече концентрация от двамата играчи на френския шампион.

В 19-ата минута Самуел се извиси над бранителите на гостите и засече с глава топката, за да открие резултата, след като Уесли Снайдер бе центрирал от ъглов удар.

Еден Азар и Иренуш Желен можеха да се разпишат, за да заличат пасива на Лил до края на полувремето, но брилянтните намеси на Лука Кастелаци не позволиха това да се случи.

Малко след почивката „нерадзурите" трябваше да водят с 2:0, но Диего Милито пропиля две стопроцентови положения за гол - първо в самото начало на второто полувреме Милито напредна в половината на гостите и вместо да подаде на абсолютно непокрития Снайдер, реши сам да завършва атаката. Ударът му обаче бе прекалено слаб и не представляваше трудност за Ландро.

В 52-ата минута пък Милито получи топката на три метра от вратата и въпреки че беше необезпокояван, не можа да нацели рамката и стреля високо над горната греда.

Все пак, в 65-ата минута дори Принца нямаше как да сбърка, след като Хавиер Санети направи впечатляващ пробив през четирима бранители на Лил и центрира на празна врата за аржентинеца, който вече бе точен - 2:0.

Голът донякъде успокои Клаудио Раниери, който се отправяше към едва втората си победа като домакин във всички турнири. Иначе Пацини можеше също да се разпише в 70-ата минута, но стреля над вратата, а Лил отговори с изстрел от пряк свободен удар, дело на Еден Азар. Лука Кастелаци обаче отново демонстрира класа и отклони топката.

В 83-ата минута все пак гостите стигнаха до заслужен почетен гол, дело на Де Мело, който наказа невнимателна проява на Станкович в собственото му наказателно поле - 2:1.