Интер изпусна да поведе в Италия след равенство с Палермо

Отборите на Палермо и Интер завършиха наравно 1:1 в среща помежду си от 9-я кръг на Серия А играна на стадион "Ренцо Барбера". Иван Перишич даде аванс на гостите, но шест минути по-късно Алберто Джилардино изравни.

След изиграването на тази среща "орлите" заемат 11-та позиция с 11 точки. "Нерадзурите" от своя страна пропуснаха възможността да оглавят класирането поне за едно денонощие. В момента те се изравниха по точки - по 18 - с лидера Фиорентина, който утре ще играе с тима на Рома.

Първата част бе по-добра за играчите на Джузепе Янчини, след като направиха няколко добри атаки по двата фланга, но без успех. Гостите от своя страна не успяха да стигнат до нищо интересно, като дори не отправиха точен удар по посока на противниковата врата.

Втората част обаче бе далеч по-интригуваща. Домакините отново започнаха по-добре, но след 50-та минута играта се изравни. Стеван Йоветич намери по десния фланг резервата Джонатан Биабиани, който стигна до аут линията и центрира към малкото наказателно поле, където непокрит бе Иван Перишич. Хърватината засече остро топката и прониза Стефано Йорентино за 1:0.

Шест минути по-късно равенството бе-възстановено. Попадението на домакините бе след голяма доза късмет. Франко Васкес центрира около пеналтерията, където коженото кълбо срещна тялото първо на Джейсон Мурило и Миранда, преди да падне на крака на Алберто Джилардино, който без да се забави я изстреля във вратата на провника за 1:1.

До края на срещата "нерадзурите" останаха с човек по-малко след червения картон на Мурило в 79-та минута. Въпреки това момчетата на Роберто Манчини бяха по-дейните до края на срещата, но не успяха да стигнат до победно попадение.