Интер измести Юве и се настани на втората позиция (ВИДЕО)

снимка: twitter.com

Интер измести Ювентус от второто място в Серия "А", след като се наложи с 2:0 над Аталанта в двубой от 13-ия кръг на първенството. "Нерадзурите" бяха поведени от своя лидер в атака Мауро Икарди, който отбеляза и двете попадения и хвърли публиката на "Джузепе Меаца" в екстаз. В същото време "Старата госпожа" преклони глава в гостуването си на Сампдория и загуби с 2:3.

Чак през втората част Интер материализира своето превъзходство. В 51-ата минута Антонио Кандрева центрира перфектно отляво на вратата на Аталанта, а топката дойде точно на главата на Икарди, който откри резултата.

В 60-ата аржентинецът сложи точка на спора с второ попадение. Той получи ново добро центриране, този път от Данило Д'Амброзио, и реализира отново с глава, за да донесе трите точки на тима на Лучано Спалети.

С този успех Интер събра 33 точки и излезе на второ място, изоставайки на 2 от лидера Наполи. "Нерадзурите" вече са на 2 точки пред шампиона Ювентус и на 3 пред Рома. Аталанта е на 11-а позиция с 16 пункта.