Интер и Лацио закриха 2015 с нерви, картони и скандали /ВИДЕО/

С нерви, вълненуващи моменти, спорни съдийски решения и червени картони Интер и Лацио сложиха край на футболната 2015 година в Италия. Дербито от 17-ия кръг в Калчото изненадващо бе спечелено от столичния тим с 2:1, като определено двубоят породи коментари, но и постави много въпросителни за предстоящия остатък от сезона.

Антонио Кандрева отбеляза двата гола за „орлите“, които нямаха победа в първенството от 25 октомври, но Стефано Пиоли вероятно запази работата си с класирането на четвъртфинал в турнира за Купата на Италия по-рано през седмицата и с успеха над лидера Интер.

Лацио иначе остава в средата на таблицата и е 10-ти с 23 точки, докато „нерадзурите“ продължават да са еднолични водачи с 36, но преднината им пред втория Фиорентина е вече само 1 пункт. Наполи също е с 35, Ювентус има 33, а Рома – 32, което означава, че само 4 точки делят топ 5 в Серия А почти на средата на кампанията.

За тифозите на Интер обаче има повече позитиви от изминалите 17 кръга, въпреки горчивината от домакинска загуба пет дни преди Коледа. Отборът е „зимен шампион“ за първи път от времето на Жозе Моуриньо, а в Калчото това вече 11 поредни години означава и титла през май.

Кандрева откри резултата в 5-ата минута, след като силен негов удар рикошира в съперник и заблуди Самир Ханданович. Така, макар и случайно, Лацио стана едва вторият отбор този сезон, който вкарва на Интер на „Джузепе Меаца“ - другият бе Фиорентина, който спечели с 4:1.

В 61-ата минута Мауро Икарди показа отново, че навлиза в добра реализаторска форма и след подаване на Иван Перишич увеличи головата си сметка на 7 попадения. В 87-ата минута Кандрева вкара за 1:2 от спорна дузпа, отсъдена за нарушение на Фелипе Мело при борба за висока топка, което бе, най-малкото, дискусионно. Самир Ханданович хвана удара от бялата точка на Кандрева, но при добавката нямаше шанс.

Фелипе Мело бе изгонен директно в 90-ата минута, след като нямаше повече как да сдържа нервите си, а Лацио също завърши мача с десетима души заради втори жълт картон на Милинкович-Савич.

All Goals - Inter 1-2 Lazio - 20-12-2015by enteritament