Инфарктен успех за Маями

Леброн Джеймс завърши с 34 точки и осем борби при победата  на Маями след продължение със 104:96 като гост срещу Шарлот в  Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада.

Джеймс реализира шест точки в допълнителния период за  втората победа на Хийт в две поредни нощи. Крис Бош добави още  25 точки и седем борби в актива на победителите. Ал Джеферсън отбеляза 22 точки за Бобкетс, които играха  четвърти мач за пет дни.

В третия период на срещата Шарлот  загуби гарда Кемба Уокър, който се контузи в глезена. Публиката в "Тайм Уорнър Кейбъл Арина" наброяваше 19 631  зрители, което е рекорд по посещаемост за Бобкетс.

Индиана спечели със 106:92 у дома срещу Лос Анджелис  Клипърс. Пол Джордж вкара 36 точки, а съотборникът му Ланс  Стивънсън добави още 22 точки и 12 борби за успеха на Пейсърс.

Тимът записа четвърта поредна победа.  Джамал Кроуфърд реализира 22 точки за гостите от Калифорния. Преди тази среща Клипърс беше в серия от пет поредни победи.  Блейк Грифин добави още 19 точки за Лос Анджелис.

В друга среща от НБА Голдън Стейт спечели с 97:87 навън  срещу Ню Орлеанс. Дейвид Лий вкара 22 точки за победителите, а  съотборникът му Стивън Къри реализира 28 точки.

Антъни Дейвис  завърши с 31 точки и 17 овладени топки под кошовете в седмия си  пореден двубой в Лигата, в който вкара повече от 20 точки.  Джордън Кроуфърд добави още десет точки за Уориърс. Ню Орлеанс записа осмото си поредно поражение в Националната баскетболна асоциация.

Голдън Стейт има 26 победи и 16 загуби през сезона, на  второто място в Тихоокеанската дивизия.