Индиана прекъсна серия от 11 поредни загуби срещу Сан Антонио

Индиана победи домакина Сан Антонио със 111:100 в дербито от Националната баскетболна асоциация.

Пол Джордж завърши с 28 точки и 6 асистенции за гостите, които прекъснаха серия от 11 поредни загуби от съперника от април 2007 година насам.

Последния успех на Индиана като гост в Сан Антонио пък беше на 4 януари 2002 година. Домакините започнаха по-добре двубоя и в началото на втората четвърт натрупаха аванс от 13 точки при 35:22.

Последва обаче серия от 26:8 за гостите, които овладяха контрола върху мача още до почивката. Нова серия от 16:4 след почивката увеличи аванса на Индиана на 68:52, а в началото на последната четвърт гостите дори стигнаха до преднина от 26 точки при 99:73, което се оказа решаващо.

Сан Антонио все пак успя да направи загубата си по-почетна в последните минути. Дейвид Уест се отличи с 20 точки и 8 борби, а Рей Хибърт и Си Джей Уотсън допринесоха с по 12 точки по 10 борби за Индиана, който записа 18-а победа в 20 мача в лигата. Коуи Ленърд с 18 точки беше най-резултатен за Сан Антонио, който загуби за четвърти път в 19 мача от началото на сезона е вече е втори на Запад.

Шампионът Маями разгроми домакина Минесота със 103:82 и прекъсна серия от две поредни поражения. ЛеБрон Джеймс завърши с 21 точки, 14 борби и 8 асистенции, а Дуейн Уейд добави 19 точки за гостите, които са втори на Изток с 15 победи и 5 загуби.

Далас се наложи над лидера на Запад Портлънд със 108:106 в изключително оспорван и драматичен мач. Монта Елис донесе успеха на тексасците с кош със сирената, след като Деймиън Лилард беше изравнил за 106:106 с тройка 1,9 секунди преди края. Дирк Новицки беше най-резултатен за успеха на гостите с 28 точки, а Елис завърши с 22 точки и 4 асистенции. Лилард реализира 32 точки за Портлънд, който обаче прекъсна серия от четири поредни победи и допусна едва четвърто поражение в 21 срещи в кампанията.

Никола Батюм вкара 22 точки, а ЛаМаркъс Олдридж се отличи с 19 точки и 13 борби, но и това не беше достатъчно. Детройт записа четвърти последователен успех в НБА след 92:75 над домакина Чикаго. Брендън Дженингс вкара 33 точки за първата победа в редовното време над съперника като гост от 24 февруари 2006 година след серия от 14 поредни загуби в "Юнайтед Сентър". Тей Гибсън се отличи с 21 точки и 10 борби за домакините, но това не беше достатъчно.

Бруук Лопес завърши с 32 точки, 7 борби и 4 асистенции и помогна на Бруклин да надделее 90:82 като гост над най-слабия тим на Изток Милуоки. О Джей Майо с 22 точки беше най-резултатен за домакините, които имат само четири победи в 20 мача за сезона.

Голдън Стейт прекъсна серия от 11 поредни загуби от Мемфис след успех със 108:82 като гост. Клей Томпсън наниза 30 точки, а Дейвид Лий допринесе с 23 точки и 11 борби за втория в Тихоокеанската дивизия. Майк Милър вкара 16 точки за домакините, а Коста Куфос завърши с 10 точки и 16 борби.

ДеМаркъс Къзинс реализира 28 точки при успеха на Сакраменто над домакина Юта със 112:102 след продължение. Бен МакЛемор от гостите изравни за 97:97 с тройка 3,2 секунди преди края. Той завърши мача с 15 точки и 9 борби и така помогна на Сакраменто да прекъсне серия от шест поредни загуби.

Трей Бърк, който се отличи с 19 точки и 10 борби, можеше да донесе победата на Юта, но пропусна със сирената. Гордън Хейуърд с 22 точки беше най-резултатен за Юта, който остана най-слабият тим в лигата със само 4 победи в 22 мача.