Импотентен Реал пак не успя да доближи Барса (ВИДЕО)

снимка: twitter.com

Реал (Мадрид) завърши наравно 0:0 като гост на Атлетик (Билбао) в мач от 14-ия кръг на испанската Примера дивисион. По този начин "кралете" отново стъпиха накриво и не успяха да се възползват от грешната стъпка на Барселона, който също направи реми - 2:2 срещу Селта у дома. Дистанцията между шампиона и каталунците остава 8 точки.

"Белия балет" и баските си разделиха по едно силно полувреме, но не успяха да си отбележат голове. Първата част бе по-успешна за домакините. Още в началото те имаха няколко шанса, които се откриха пред Иняки Уилямс и Ариц Адуриц. Те обаче бяха пропуснати.

Най-чистото положение пред Реал се откри в 37-ата минута, когато Кристиано Роналдо овладя топката брилянтно в наказателното поле и стреля от воле, но кълбото премина покрай страничния стълб на Арисабалага.

Португалецът повтори упражнението в 72-ата минута. Той направи почти същия удар, но пак не уцели вратата на баския страж. По-късно отново Роналдо имаше шанс да вкара след пас на Модрич, но Арисабалага улови топката.

В 86-ата минута пък Реал остана с човек по-малко след червения картон на Серхио Рамос. Капитанът на Реал вече е играчът с най-много изгонвания в историята на Ла Лига - цели 19.

Реал е на 4-а позиция с 28 точки, докато Атлетик е на 15-о място с 14 пункта.