Икономично, но ефективно - три точки за Барса в Андалусия (ВИДЕО)

Тимът на Барселона се върна на победния път след изненадващото поражение от Малага преди седмица, като днес каталунците очаквано спечелиха с 3:1 при визитата си на Гранада в среща от 25-ия кръг на Примера Дивисион.

Иван Ракитич, Луис Суарес и Лионел Меси бяха точни за "лос кулес", докато Фран Рико от дузпа се разписа за домакините от Гранада.

Така Барселона събра актив от 59 точки и се доближи на само пункт зад лидера Реал Мадрид, който обаче все още не е изиграл домакинството си на Виляреал утре вечер. Гранада пък остава на предпоследното 19-о място с актив от 19 точки.

Като цяло футболистите на Барселона не блестяха особено след двубоя с Манчестър Сити от Шампионската лига преди няколко дни, като каталунците взеха своето с икономична, но за сметка на това ефективна игра в Андалусия.

Луис Енрике отново заложи на звездното си трио Меси - Неймар - Суарес в атака, докато този път Хавиер Масчерано стартира в средата на терена за “лос кулес”. Шави Ернандес и Иван Ракитич допълниха средната линия на гостите, а Жорди Алба, Марк Бартра, Жереми Матийо и Даниел Алвес оформиха отбранителния вал пред вратаря Клаудио Браво.

Гранада разчиташе на колумбиеца Джон Кордоба в ролята на острие, докато Роберт Ибанес и Ласане Бангура помагаха на южноамериканеца в предни позиции. Хави Маркес, Мануел Итура и Фран Рико започнаха в средата на терена за домакините.

4134558

Първите двадесет минути на срещата протекоха без стопроцентови шансове пред двамата вратари, а в 23’ Ойер Оласабал трябваше да отразява точен изстрел на Шави. Само две минути по-късно Барселона успя и да открие резултата в своя полза. Луис Суарес получи подаване зад защитата на Гранада и опита да стреля неуспешно, а без да иска бранителят на домакините Кала “нагласи” кълбото за връхлитащия Иван Ракитич. Хърватският халф не сбърка и хладнокръвно заби топката в мрежата на Гранада за 0:1 в полза на Барса.

В 36’ каталунците потърсиха удвояване на резултата, но неуспешно. Лионел Меси си намери позиция за изстрел и успя да отправи удар, но Бълхата не бе напълно прецизен в изпълнението си.

Шест минути по-късно домакините не бяха никак далеч от изравняването, като единствено отличната намеса на Клаудио Браво при изстрел на Хави Маркес спаси каталунците от попадение в тяхната врата.

4134556

Второто полувреме на двубоя започна с бърза размяна на попадения, като в 48’ Барселона успя да удвои своята преднина в резултата. Иван Ракитич пусна чудесен пас зад защитата към Луис Суарес, който технично чукна топката покрай вратаря Ойер и удвои аванса на “лос кулес” за 0:2.

Радостта на Барса обаче не трая дълго, защото минути по-късно Гранада получи правото да изпълни дузпа. Марк Бартра фаулира Бангура в пеналтерията на гостите, а Фран Рико не сбърка от бялата точка, преодолявайки Браво за 1:2.

4134557

Амбициите на домакините все пак бяха охладени двадесет минути преди края, когато и Лионел Меси се разписа след великодушна изява на Луис Суарес. Уругваецът се оказа на чиста позиция и можеше сам да отбележи във вратата на домакините, но вместо това "деветката" пусна подаване към Меси, който на празна врата успешно реализира за 1:3.

В последните минути на срещата Барселона можеше да стигне и до четвърти гол, но първо Лео Меси, а след това и резервата Педро Родригес пропуснаха от чисти позиции.