Икономична Германия си взе своето от Украйна в Лил (ВИДЕО+СНИМКИ)

снимка: uefa.com

Германия победи с 2:0 Украйна за старт на своята кампания на Евро 2016. Бундестимът взе 3 точки от опасния си противник, който на няколо пъти можеше поне да изравни.

Първият гол падна в 19-ата минута. Тогава Шкодран Мустафи бе добре позициониран и засече с глава центриране, без да остави шанс за вратаря Пятов.

Украйна притисна до стената световния шампион в края на първото полувреме и стигна до удобни положения, но късметът обърна гръб на тима.

Германия също имаше ситуации, при които да реши спора, но футболисти на Йоаким Льов демонстрираха отчайваща нескопосаност и направиха сериозни пропуски.

През втората част Бундестимът владееше инициативата и спокойно изчака края на мача, когато резервата Швайнщайгер заби втори гол.

Sporta.bg проследи на живо всичко най-интересно в срещата! С подробностите можете да се запознаете по-долу в материала.

-КРАЙ НА МАЧА - Германия би с 2:0!

-Швайнщайгер забива втори гол - 2:0 за Германия.

- Германия владее топката и не се вижда как Украйна ще стигне до гол тази вечер.

- Сякаш двата тима се поумориха и играта вече е малко по-бавна и позиционна. Минутата е 66-а

- Германия налага волята си през първите 15 минути от втората част. 3 удара към украинската врата можеха да направят резултата поне 2:0, но това не се случи.

Начало на второто полувреме на вълнуващия двубой!

Край на първата част - 1:0 за Бундестима. Украйна обаче заслужаваше поне да изравни. Немците изпаднаха в глуха отбрана в последните десет минути и само случайността ги спаси.

4157480

- Получава се страхотен мач. Публиката буквално няма време да си поеме дъх. Двата тима атакуват мощно и през няколко минути има опасни ситуации. Украйна отново имаше шанс да изравни.

-30-а минута - Германия пропиля златен шанс да дублира своя аванс. Сами Кедира получи пас зад защитата на Украйна и излезе очи в очи със стража, но вместо да вкара би в него.

- 27-а минута. Страхотно спасяване на Мануел Нойер. Хашериди след корнер се пребори за високата топка и отправи силен удар с глава. Нойер обаче изби с акробатичен плонж.

4157479

4157477

- 19-а минута - ГОООООООООООООООООООООООООООООООООООООЛ за Германия! След центриране от фаул защитникът Шкодран Мустафи се извиси и отблизо засече топката с глава в мрежата на Украйна. Играчът на Валенсия бе включен в състава на Бундестима в последния момент след контузията на Рюдигер. Бранителят с албански корени обаче вече се отплати на Йоаким Льов по най-добрия начин с това попадение.

- Германия се съвзе и вече пресира високо в половината на Украйна. Имаше и 2 опасни влизания към вратаря, но нищо повече.

- Играта е бърза и двата тима се хвърлиха в атаки. Немците обаче изненадващо са леко стъписани.

- Украйна стартира без респект към световния шампион. Явхен Коноплянка стреля от 18 метра мощно и се наложи Нойер с мъка да избива в корнер.

Мартин Аткинсън даде начален съдийски гигнал на дербито Германия - Украйна.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Германия срещу Украйна е украшението на днешния ден на Евро 2016. Sporta.bg ще проследи битката НА ЖИВО.

4157471

Немците ще направят всичко, за да стигнат до четвърта европейска титла, но Украйна се радва на силно поколение и определено имат какво да противопоставят на Бундестима.

Срещата ще се състои на стадион "Пиер Мороа" в Лил.

Германците не са стъпвали на европейския връх от 1996 г., когато победиха Чехия със златен гол на Оливер Бирхоф. Сега обаче имат достатъчни поводи да вярват, че на дългото чакане ще бъде сложен край по терените във Франция. Силното германско поколения успя да се реализира и след второто място на Евро 2008, трето място на мондиал 2010 и полуфинала на Евро 2012, спечели световната титла в Бразилия преди две години. Част от лидерите на тима си отидоха, в отбора се наложиха нови лица, а Льов има втория най-млад състава на Евро 2016 след този на Англия.

4157476

Това, с което Украйна впечатлява най-много, е играта в защита. Отборът записа шест сухи мрежи и допусна едва четири попадения в 10-те си срещи в квалификациите (по този показател отстъпи единствено на Испания (3 гола), Англия (3 гола) и Румъния (2 гола). След оттеглянето на Андрий Шевченко Украйна няма ярко изявена звезда, но придоби нещо по-ценно - изключителната дисциплина и чудесен синхрон между добре познаващите се играчи (цели 19 от повиканите 23-ма играят в украинското първенство). Водени от добрия ученик на Валерий Лобановски Михайло Фоменко, украинците са способни да вгорчат живота на много фаворити.

Победителката от тазгодишната Евровизия - украинката Джамала пристигна в Лил, за да подкрепя своите сънародници от трибуните. Там ще е и Виталий Кличко - легендарният профи боксьор и настоящ кмет на Киев.

4157468

4157469

И преди този мач имаше фенски изцепки. Немски бабанки атакуваха укваински привърженици, а полицията в Лил с мъка овладя ситуацията.