Икономичен Интер излъга Байерн в повторение на финала на ШЛ 2010 (ВИДЕО)

Интер надхитри Байерн (Мюнхен) и спечели с 2:0 в мач от приятелския турнир "Интернешънъл чемпиънс къп", игран в Сингапур. Интересното е, че през 2010 година "нерадзурите" биха със същия резултат баварския колос във финала на Шампионската лига. Тогава два гола отбеляза Диего Милито, а днес това стори Едер.

Миланският гранд започна ударно мача и поведе в 8-ата минута. Антонио Кандрева сложи топката на главата на Едер след страхотно центриране отдясно, а бразилецът с италиански паспорт нямаше как да сгреши и прониза мрежата на Свен Улрайх. В 30-ата минута упражнението бе повторено, но този път отляво. Исканото от Манчестър Юнайтед крило Иван Перишич спринтира и с изключително акуратно центриране намери хищникът Едер в наказателното поле. Сред разредената баварска отбрана той нямаше проблеми да отбележи отново с глава.

След като изостана в резултата с две попадения, Байерн пое контрол над срещата, но с лека ръка пропускаше създадените възможности. Не трябва да подценяваме и намесите на Самир Ханданович, който заключи вратата си и не допусна топката да влети в нея. Пропуски направиха Мюлер, Ренато Санчес и Рибери, а Миранда бе близо да си отбележи фрапантен автогол. Набезите на крилата на Интер не спираха през целия двубой и разчитайки на контраатаки, те създадоха по-опасните възможности. "Нерадзурите" затвориха мача при 2:0 и им остава сблъсък с Челси на 29 юли. Байерн пък приключи с всичките си мачове в турнира.