Игуаин със сладко отмъщение срещу Наполи! Юве гледа към финал за Купата

снимка: gazzetta.it

Ювентус взе преднина от 3:1 срещу Наполи в първа полуфинална среща за Купата на Италия. Торинският гранд бе в тежка ситуация на почивката, защото в 36-ата минута Кайехон разтреля Буфон и даде преднина на неаполитанци.

Домакините обаче не се предадоха и през втората част осъществиха впечатляващ обрат. Трябва да се отбележи, че за него помогна и съдията, който свири цели 2 дузпи за "Старата госпожа". Първо в 48-ата минута Дибала от бялата точка възстанови паритета, а после Игуаин в 64-ата заби попадение срещу бившия си клуб. Пак Дибала от дузпа в 68-ата даде надежден аванс на Юве преди реванша на 5 април в Неапол.

Може да се каже, че Гонсало Игуаин си отмъсти на Наполи и най-вече феновете на клуба от Южна Италия. Тифозите се гавриха по най-разнообразни начини с аржентинеца, след като разбраха, че той напуска Неапол в посока "черно-белите" от Торино. Стигна се дори до това шалчета с името на играча да бъдат палени и пускани в тоалетни, а фототапети с неговия лик да бъдат препикавани и хвърляни на бокука.

Въпреки сладкото отмъщение на Игуаин - той джентълменски отказа да се зарада бурно при гола си, с което със сигурност поне малко е омилостивил недоброжелателите.

Юве и Наполи се хвърлиха мощно в мача за Купата, макар че след седмица и на двата тима предстоят напечени реванши в Шампионска лига. Неаполитанците ще опитат да заличат преднината от 3:1, която Реал М взе в Испания. "Старата госпожа" пък трябва да е нащрек, нищо че би Порто в Португалия с 2:0 и е фаворит за класиране на четвъртфиналите в най-комерсиалния турнир.

Съдията охлади горещите страсти в Торино, показвайки 7 жълти картона.