Игуаин отново бележи, Наполи държи Юве под око

Наполи запази лидерството си в Серия А след категорична победа с 5:1 на своя стадион „Сан Паоло“ срещу Емполи. Така възпитаниците на Маурицио Сари и след 22-ия кръг са на върха в класирането с 50 точки – две повече от шампиона Ювентус, който в ранния двубой за деня смаза Киево с 4:0.

Гонсало Игуаин увеличи още огромния си аванс начело в таблицата на голмайсторите, след като в 33-ата минута се разписа за 22-ри път през сезона в Серия А. Той получи подаване от Лоренцо Инсинье и изравни резултата на 1:1, след като в 28-ата Паредес бе дал неочаквано предимство на Емполи.

Още до почивката обаче Наполи осъществи пълен обрат – в 37-ата именно Инсинье бе точен за 2:1, а в 52-ата Хосе Мария Кайехон предизвика автогол на Кампорезе, с което домакините сами си затвориха вратата към изравняването.

За 4:1 се разписа Кайехон в 84-ата минута и продължи тенденцията Наполи да реализира най-много попадения в мачовете си в Серия А. До края на редовното време остана време за бившия кадър на Реал Мадрид да се разпише още веднъж – в 88-ата минута той оформи крайното 5:1.

Не толкова успешен се оказа следобедът за Фиорентина, който завърши 0:0 на гости на Дженоа и намали шансовете си да остане в борбата за титлата. Дистанцията от лидера Наполи вече е осем точки, а „виолетовите“ може да изпуснат и третата си позиция, ако Интер (41) победи градския съперник Милан (6-ти с 33 точки) в голямото дерби на 22-ия кръг в неделя.