Игуаин наниза два и задълбочи кризата в Милан (ВИДЕО)

снимка: twitter.com

Ювентус надви Милан с 2:0 на препълнения "Сан Сиро" в дербито на 11-ия кръг в Серия "А". Герой за "бианконерите" стана Гонсало Игуаин, който се разписа на два пъти с красиви попадения и остави горчив вкус в устата на привържениците и футболистите на "росонерите". Аржентинският нападател вкара своите голове номер 100 и 101 в елитната дивизия на Ботуша и качи Юве на върха в Калчото.

Юве натисна още от началото и в 23-ата минута Игуаин получи добър пас от съотборника си Пауло Дибала. Аржентинецът стреля от границата на наказателното поле, а мощният шут попадна в мрежата на Джанлуиджи Донарума за 1:0.

Малко след това Милан отговори с удар в напречната греда. Никола Калинич получи страхотна възможност и засече от воле хубав пас зад отбраната на "Старата госпожа". Мерникът обаче му изневери и топката срещна гредата.

През втората част домакините затегнаха обръча пред вратата на Буфон в търсене на изравнителното попадение. Юве обаче се възползва перфектно от празните пространства в защитата на Милан и при една контраатака покачи аванса си. В 63-ата минута Асамоа проби отляво и пусна топка към Дибала, който я прескочи и я остави за Игуаин. Нападателят преодоля бранител на Милан и стреля мощно в близкия ъгъл. Донарума нямаше шанс за отрази шута и резултатът набъбна на 2:0.

Така Ювентус се изкачи до първото място в подреждането с 28 точки. Толкова има и Наполи, но тимът на Маурицио Сари има мач по-малко - домакинство на Сасуоло в неделя. Милан записа 5-о поражение за сезона и е осми с 16 пункта.

Вижте видео от дербито Милан-Ювентус ТУК!