Играч от Китай закова хеттрик за Бразилия при разгрома над Уругвай (ВИДЕО)

Бразилия разгроми Уругвай с 4:1 на "Сентенарио" в мач от 13-ия кръг на световните квалификации в Зона Южна Америка. С победата "селесао събра актив от 30 точки на върха във временното класиране. Втори с 23 са „небесносините“, а топ 3 допълва Аржентина с 22.

Герой за бразилците обаче не бе лидера на отбора Неймар, а играч, който вече три сезона играе в китайската Суперлига. Халфът на Гуанджоу Евъргранде Паулиньо направо разби своите съперници и закова хеттрик.

Резултатът откри Едисон Кавани с гол от дузпа още в 9-ата минута. След асистенция на Неймар пък Паулиньо изравни в 18-ата минута.

Веднага след почивката натискът на гостите бе много силен и в 51-ата минута отново халфът на китайския гранд вкара за пълния обрат. Неймар закова един гол за 3:1 в полза на Бразилия. В продължението на мача пък Паулиньо оформи своя хеттрик след пас на Алвеш.