И Роуз не успя да спре серията на Индиана

В очаквания с най-голям интерес двубой от тази вечер в НБА Индиана Пейсърс затвърди думите на критиците, че ще е основен конкурент за титлата, след като без особени проблеми срази Чикаго Булс с 97:80 у дома.

През първата част водени от 12-те точки на Дерик Роуз и здравата си защита в подкошието “биковете“ успяха да поведат с 6 точки след страхотна игра от завърналия се след контузия гард.

След почивката обаче Пол Джордж заигра в защита срещу Роуз, а това се оказа ключово за крайния резултат. Пейсърс дори поведе с 10 точки, но Чикаго успя да намали само до 1 преди началото на 4-та част след кошове на Денг и Хайнрих.

Многото грешки в отбора на Том Тибоду се оказаха решаващи. Индиана реализира цели 34 точки, а Стивънсън и Скола поведоха отбора си за решителната серия от 18:4, която прекрати всичко в срещата.

Над всичко отново беше Пол Джорд, който 21 точки и овладя 6 борби, но най-добре се справи през втората част срещу Дерик Роуз, който вкара едва 5 точки при 1-6 стрелба. Дейвид Уест отново беше солиден със 17 точки и 13 борби, а Стивънсън и Скола се отчетоха съответно с 15 и 12 пункта.

За “биковете“ Денг и Дерик Роуз вкараха по 17, но Чикаго отново игра много слабо в защита. Това е 3-а загуба за тима до момента, а Пейсърс останаха единственият непобеден отбор в лигата.

В друга интересна среща Орландо поднесе голямата изненадата и успя да измъке победата с 98:90 срещу Лос Анджелис Клипърс.

“Ножиците“ не успяха да намерят решение за Никола Вучевич, който изигра брилянтен мач и се отчете с 30 точки и цели 21 борби. Освен това воденият от Док Ривърс отбор стреля доста слабо – 38% от зоната за две точки и едва 15.8% от трите точки.

Решителният момент в срещата дойде минути преди края на срещата, след като новобранецът Оладипо отбеляза след хубав пробив, вдъхновявайки своите за серия от 10:3, която се оказа непосилна за гостите.

По 11 точки за домакините записаха Оладипо, Афлало и Нелсън, а с 12 завърши Муур. Крис Пол отново беше отличен с 19 точки и 10 борби, докато Блейк Грифин се отчете с дабъл-дабъл – 23 точки, 13 борби. ДеАндре Джордан взе 19 борби, 7 от които в атака, но завърши само с 9 пункта.