И последните пет участника в групите на Шампионската лига станаха ясни

Снощи станаха ясни и последните пет участника в груповата фаза на тазгодишното издание на Шампионската лига. Това са Лил, Клуж, Селтик, Спартак Москва и Динамо Киев.

Най-драматичен се оказа двубоя на стадион „Метропол", където Лил се нуждаеше от продължения, за да преодолее Копенхаген.

В Дания преди седмица французите бяха загубили с минималното 1:0, но снощи с гол на Лукас Динье в 43-та минута французите изравниха общия резултат. Възпитаниците на Руди Гарсия обаче не съумяха да вкарат втори гол до края на срещата и се стигна до продължения, където в 105-та минта Тулио Де Мело с глава прониза стража на гостите и изпрати Лил за втора поредна година в групите на най-престижната клубна надпревара.

Румъния пък отново ще има представител в Лигата, след като Клуж отстрани сензацията от миналата година Базел. Румънците спечелиха още първата среща в Швейцария с 2:1, а снощи се наложиха с минималното, но напълно достатъчно 1:0. Голът вкара Пантелис Капетанос в 20-та минута. За Базел Александър Фрай пропусна дузпа в края на първото полувреме.

Слетик не остави шансове на Хелзингборг и след 2:0 в Швеция в първата среща, сега победи с толкова и на реванша. Попаденията за шотландците реализираха Гари Хуупър в 29-та минута и Виктор Уаняма в 88-та. Така тимът от Глазгоу отново ще участва в групите на Шампионската лига след четиригодишно отсъствие.

Спартак Москва пък удържа натиска на Фенербахче и също ще участва в надпреварата. Двата тима завършиха 1:1 в Истанбул и след 2:1 за московчани в първата среща те продължават напред. Руснаците поведоха с гол на Ари още в 6-та минута, но Муса Соу изравни в 69-та. Последните 10 минути Спартак игра и с човек по-малко заради втори жъкт картон на Деми Де Зеув, но успя да измъкне равенството, което му бе достатъчно.

Динамо Киев попълни последната бройка на участниците в груповата фаза на Шампионската лига, въпреки че загуби с 1:2 на Олимпийския стадион в Киев от Борусия Мьонхенгладбах. В Германия киевчани бяха победили с 3:1. В реванша и трите гола паднаха в последните 20 минути на срещата. Първо в в 70-та Качериди си вкара автогол, а осем по-късно Хуан Аранго направи резултата 2:0 и накара своите съотборници да си повярват, че могат да прескочат своя съперник. Браун Идейе обаче се разписа две минути преди края на редовното време и сложи точка на спора.

Жребият за груповата фаза на Шампионската лига е довечера от 19 часа българско време.