И Любо Пенев не помогна на ЦСКА да вкара гол

снимка: beroe.bg

Вече повече от 830 минути ЦСКА е без отбелязан гол, а дори и назначението на Любослав Пенев начело на помогна на "червените" да променят негативната тенденция.

Днес столичният гранд достигна единствено до равенство 0:0 при визитата на Берое в среща от 28-ия кръг, като това бе повторен дебют за Ел Голеадор начело на 31-кратните шампиони.

И двата тима имаха шансове да отбележат във вратата на противника, но двубоят бе белязан от пропуски и пред двете врати.

Така ЦСКА се изравни по Литекс по брой точки - 47, но "оранжевите" остават и с мач по-малко на сметката си. Берое пък остава на пета позиция с 45 пункта до момента.

Треньорът на Берое Петър Хубчев нямаше право да бъде на пейката в тази среща и бе заместен от Левон Апкарян. Дуото начело на Берое заложи на Георги Андонов в предни позиции, докато Жуниор Мапуку дори не бе в групата за мача.

Елиаш, Савио и Салим Керкар трябваше да атакуват от втора позиция, докато двойката Игор Джоман - Георги Костадинов стартира в средата на терена. Веселин Пенев, Иво Иванов, Георги Донков и Атанас Зехиров бяха наредени в отбрана пред вратаря Илко Пиргов.

Любослав Пенев върна Апостол Попов в центъра на защитата на ЦСКА, поставяйки го рамо до рамо с Александър Тунчев. Венцислав Василев и Тончи Кукоч започнаха като крайни бранители за гостите пред вратаря Анатоли Господинов, а Стивън Сънди и Жуан Фелипе трябваше да действат като двойка вътрешни халфове за гостите.

Тони Силва и Немаля Милисавлевич получиха доверието на Пенев на двата фланга, а Стефан Николич и Иван Стоянов стартираха в атаката на столичани.

След осем минути игра Берое бе тимът, който първи застраши вратата на съперника. Салим Керкар стреля в очертанията след изпълнение на заучено положение, но Господинов се намеси и спаси.

В 10' отново Берое показа зъби в предни позиции, но изстрелът с глава на Елиаш не се получи добре.

В 17' и Илко Пиргов вече бе принуден да се намесва. Бившият вратар на ЦСКА излезе извън наказателното си поле и пресече с глава подаване на Кукоч към Стефан Николич, преди да стане още по-опасно за вратата на Берое.

Седем минути по-късно няколко сантиметра разделиха ЦСКА от откриване на резултата. Пробив на Тони Силва бе спрян от отбраната на Берое, но топката попадна в краката на Милисавлевич. Сърбинът стреля силно с левия крак и единствено късметът спаси "зелените" от попадение.

Десет минути преди почивката стражът на гостите Анатоли Господинов за малко не сбърка фатално. Вратарят почти подари топката на Георги Андонов, който обаче не успя да отиграе ситуацията достатъчно бързо и да вкара на празна врата.

Втората част под Аязмото стартира с възможност за ЦСКА, инспирирана от центриране на Стефан Николич. Жуан Фелипе засече кълбото с глава, но изпращайки го встрани от вратата. Домакините отговориха чрез удар на Савио, който се оказа твърде неточен.

В 51' Стефан Николич блесна с отличен пробив в наказателното поле на беройци, но Атанас Зехиров притича навременно и блокира изстрела на нападателя. Малко след това Стивън Сънди стреля от дистанция, но стражът на заралии нямаше проблеми да спаси.

В 66' събитията отново се пренесоха пред вратата на Берое. Жуан Фелипе изпробва един от обичайните си изстрели от дистанция, а макар и с известни трудности, Илко Пиргов успя да укроти топката в обятията си.

В 73' "червените" пропиляха поредна възможност пред вратата на Берое. Стефан Николич се озова непокрит около дъгата на наказателното поле и стреля, но изпращайки топката извън очертанията на вратата.

Пет минути по-късно се стигна до страхотна възможност за домакините от Берое. Салим Керкар получи шанс да стреля напълно непокрит в наказателното поле на ЦСКА, но халфът на "зелените" се забави твърде много и бе успешно блокиран.

До края на срещата двата тима така и не успяха да си отбележат гол, с което и разделиха по една точка, която добавиха в своите активи.