И Бразилия удари България в "Арена Ботевград"

България загуби с 1:3 (21:25, 25:23, 22:25, 20:25) от  световния шампион Бразилия в контролна среща по волейбол (мъже), играна пред повече от три хиляди зрители в "Арена Ботевград".

Това е последната проверка за "трикольорите" преди световното  първенство в Полша, което започва в края на август.

В четвъртък  българите загубиха от Франция 1:3, но днес показаха доста  по-добра игра.  Селекционерът Пламен Константинов започна срещата без  капитана Тодор Алексиев, като в посрещане в стартовия състав  заложи на Тодор Скримов и Николай Пенчев.

Като диагонал започна  опитният Владимир Николов, а разпределител беше Андрей Жеков. В  центъра играха Виктор Йосифов и Теодор Тодоров, а либеро бе Теодор Салпаров.

В  хода на двубоя Константинов даде шанс за изява на целия състав,  който се подготвя за Мондиал 2014. "Лъвовете" играха на високо ниво през втория гейм, когато  зарадваха публиката в Ботевград и спечелиха с 25:23.

В  останалите три части "селесао" показа силната си игра в атака и  на блокада, затруднявайки максимално България.

С 18 точки най-резултатен в мача беше бразилецът Лукас  Сааткамп. За България трима волейболисти реализираха по 10 точки - Тодор Скримов, Владимир Николов и Николай Пенчев.