И без Роналдо Реал Мадрид показа головата си мощ

Реал Мадрид нямаше никакви проблеми в първия мач от 1/16-финалите за Купата на Краля, след като "белия балет" не се напъна за 4:1 срещу третодивизионния Корнея като гост.

"Кралския клуб", който игра без получилия почивка Кристиано Роналдо, водеше с 2:1 до полувремето, след като Варан на два пъти даде аванс на своите с глава, а Мюньос за кратко възстанови равенството. През втората част точни бяха Чичарито и Марсело.

Освен Роналдо в мача не се появиха Модрич, Серхио Рамос, Тони Кроос и други титуляри на Карло Анчелоти, докато на вратата за втори път през сезона беше костариканецът Кейлор Навас.

Реал Мадрид почна във вихрено темпо и само 10 минути след началото „белия балет” вече водеше в резултата. След втория корнер пред вратата на Корнея Иско центрира отлично пред малкото наказателно поле, където Варан се извиси над всички и отбеляза – 0:1 за „кралския клуб”.

Мадридчани определено подцениха ситуацията и позволиха няколко опасни атаки на третодивизионния си съперник, което логично доведе и до гол във вратата на резервата Кейлор Навас. Муньос завърши отлична атака с перфектно воле, разстрелвайки костариканския страж за 1:1 с 6-ия си гол за сезона.

Това обаче само ядоса звездите на Реал Мадрид, които се развихриха и до края на срещата вкараха още 3 гола, а изпуснаха още поне толкова.

След куп пропуски на Чичарито, Бензема и Хамес отново се стигна до пореден корнер пред вратата на Корнея, и отново Варан беше герой. Той отново срещна центриране на Иско и за пръв път отбеляза два гола в един мач – 1:2, като при този резултат дойде и почивката.

Веднага след почивката защитата на Корнея беше сварена неподготвена, като пробив на Хамес причини страхотна суматоха в наказателното поле, топката така и не беше изчистена, а Чичарито беше най-съобразителен и вкара за 3:1.

Марсело и Хамес се отчетоха с два фрапантни пропуска, като бразилецът искаше да вкара и с пета в 66’, но вратарят се намеси добре и парира опасността. Самостоятелен пробив на Иско в 75’ обаче реши всички в срещата, след като той стреля, вратарят парира, но Марсело догони топката и вкара необезпокояван – 4:1 за фаворита в турнира.