И 0:0 стигна на Сити за исторически прогрес в Шампионска лига (ВИДЕО)

Манчестър Сити пренаписа историята си и за първи път се класира на четвъртфиналите в Шампионска лига, след като очаквано елиминира Динамо (Киев). „Гражданите“ имаха комфортен аванс след успеха си с 3:1 като гости и дори равенството 0:0 тази вечер на „Етихад Стейдиъм“ им стигна да преодолеят първата елиминационна фаза.

При положение че тимът абдикира от битката за титлата в Англия, но пък спечели турнира за Купата на лигата, историческият прогрес до четвъртфиналите може да се окаже достатъчен за мениджъра Мануел Пелегрини за достоен изход от „Етихад“. Чилийският специалист предава поста си на Хосеп Гуардиола от следващия сезон, но говори уверено за класиране дори на финал на прощаване с Манчестър, макар представянето в реванша срещу Динамо да не даде сериозни основания за такива надежди.

Все пак, домакините отправиха по-голям брой удари, но вратарят им Джо Харт се оказа по-ангажиран, след като на три пъти трябваше да отразява точни изстрели от играчи на противника, докато Сити се отчете само с един такъв.

За самия Пелегрини това е участие на четвъртфинал в ШЛ с трети различен отбор след Виляреал през 2006 и 2009 и Малага през 2013 година. Динамо и от 14-ия опит не можа да спечели двубой на английска земя, докато Сити прекрати негативната тенденция да губи елиминационни дуели в евротурнирите (в последните три случая).

Единственият негатив от днешния двубой касае физическите проблеми на двамата централни защитници на Сити – и Николас Отаменди, и Венсан Компани напуснаха принудително терена още преди да е изтекъл половин час игра и състоянието им не е съвсем ясно към момента.

Manchester City 0-0 Dynamo Kyivby samozaonekojeznam