Хюстън и Голдън Стейт на победа от финал на Запад (ВИДЕО)

снимка: twitter.com/NBA

Хюстън Рокетс и Голдън Стейт Уориърс са много близо до това да се изправят един срещу друг на финала на Западната конференция в НБА. Късно снощи двата тима поведоха в полуфиналните плейофни серии с по 3-1, съответно срещу Юта Джаз и Ню Орлиънс Пеликанс.

"Ракетите" надвиха Джаз със 100:87 като гости и ще имат шанс да се класират на финала в конференцията си чрез победа у дома в следващия мач. Още до полувремето гостите изградиха солиден аванс от 10 точки и до края баскетболистите на Куин Снайдер не съумяха да се върнат в мача.

Крис Пол отбеляза 27 точки за победителите плюс 12 борби, а Джеймс Хардън се отчете с 24. Силен мач направи и центърът Клинт Капела, който вкара 12, овладя 15 борби и направи 6 блока. За Юта най-резултатен бе Донован Мичел с 25 точки, а Джо Ингълс вкара 15.

В по-ранния сблъсък шампионите от Голдън Стейт Уориърс надвиха Ню Орлиънс Пеликанс също като гост със 118:92. "Пеликаните" не поведоха нито веднъж в мача и са изправени пред угрозата от отпадане още в следващия мач в "Оракъл Арена".

Кевин Дюрант вкара 38 точки за 36 минути и ги гарнира с 9 борби и 5 асистенции. Стеф Къри пък отбеляза 23. За домакините Антъни Дейвис направи дабъл-дабъл с 26 точки и 12 борби, а Итуан Муур вкара 20, но и неговите сили не стигнаха за нещо повече от поражение срещу шампионите.