Хубчев: Слабо ме вълнува, че е първа победа над ЦСКА

снимка: beroe.bg

Наставникът на Берое Петър Хубчев в типичния си стил отличи отборния дух като основна причина за победата с 1:0 над ЦСКА и отказа да придаде особена важност на факта, че „заралии“ за първи път в историята си печелят като гости на стадион „Българска армия“.

Берое не бе побеждавал ЦСКА от август 1990-та година и никога досега при визита в София, като последният гол изобщо на „Армията“ бе през 2010-та.

„Слабо ме вълнува, че е първа победа в историята като гост на ЦСКА. Футболистите, вероятно, изобщо не са знаели за това. Искам да отлича характера, с който проведоха мача, защото ние заради това сме силни.

Не съм съгласен, че сме разчитали предимно на статични положения, защото и през първото полувреме имахме контраатаки. Не сме си говорели специално, че ЦСКА е силен на статични положения.

Не искам да отличавам конкретни имена, дори не съм доволен от Аласан (Н'Диайе, който вкара победния гол в 74-ата минута), защото той може да играе много по-добре в защита. С хъс, желание и характер печелим мачовете, класирахме се в първата шестица, което беше важно.

Най-малкото уважение заслужават всички хора, които са чистели цял ден терена, защото той не бе чак толкова тежък. Знам какво могат моите футболисти и продължаваме да се развиваме“, коментира Хубчев пред „Диема Спорт“.