Хърватия разби на пух и прах Азербайджан за 6:0

Отборът на Хърватия се разправи с Азербайджан само за едно полувреме. "Шахматистите" победиха с разгромното 6:0 своя съперник в среща от нашата група H на квалификациите за Евро 2016.

С тази победа хърватите поведоха с пълен актив точки в нашата група като имат три победи след първите три мача. Италия е на второ място само по голова разлика преди двубоя между двата тима на Ботуша на 16 ноември.

Треньорът на Хърватия Нико Ковач направи две смени от победата над България преди три дена на "Васил Левски". Матео Ковачич и Андре Крамарич започнаха за сметка Ивица Олич и Иван Перишич.

В 11-та минута Дарио Сърна нахлу по десния фланг и центрира остро топката към вратата, където Крамарич я засече за 1:0. Малко по-късно Ковачич получи контузи и бе заменен от Перишич, а гостите също направиха принудителна смяна като Рамазанов се появи в игра на мястото на Каряев.

В 34-та минута резервата Перишич засече с глава центриране на Ракитич и покачи на 2:0. В състава на азерите имаше проблеми като влезлият Рамазанов се изкара бърз жълт картон, получи контузия и треньора реши да го извади само 11 минути след като влезе на терена.

Това изглежда допълнително разконцентрира защитата, която не успя да издържи до края на полувремето и пусна два много бързи гола. Първо Иван Перишич отново бе точен с глава след подаване на Даниел Пранич. В следващата атака Лука Модрич намери перфектно Бозович, който с прецизен удар направи резултата 4:0.

Добрата игра за хърватите продължи и след началото на втората част. Ейнур Алахвердиев вдигна високо крак и удар по главата Дарио Сърна при борба за топката в наказателното поле и съдията посочи бялата точка. Лука Модрич бе точен от за 5:0. Само пет минути по-късно ужасната игра в защита на азерите се затвърди за пореден пък като капитана Садигов си отбеляза автогол след центриране на Перишич.

Така в следващите мачове от квалификациите отборът на Хърватия гостува на Италия в дербито от нашата група H. Вижте пълна програма на нашата група H