Хорнетс ужили Гризлис с 61 точки в НБА

Шарлът Хорнетс записа исторически резултат в НБА. "Стършелите" постигнаха изумителна победа, след като попиля и унизи Мемфис със 140:79. Успехът с 61 точки разлика е 6-ият най-голям в историята, като №1 е разгромът на Кливланд срещу Маями с 68 точки през 1991 година.

„Това не се вижда всеки ден. Играхме добре и макар и съперникът да не можеше да използва ключови играчи излязохме и си свършихме работата“ заяви Кемба Уокър, който наниза 46 точки за 28 минути на паркета.

Стършелите се наложиха в четвърт с 37:14, на почивката водеха със 75:42, а след третата част вече бяха напред със 112:57, след което авансът им мина 60 точки. Това е рекорден успех в историята на тима, като досегашният най-голям разгром бе от 136:84 (52 точки) срещу Филаделфия от февруари 1992.

Домакините успяха в 53% от стрелбите си, отбелязаха 19 тройки, като освен Уокър още петима завършиха с двуцифрени показатели. Дуайт Хауърд не игра, след като вчера бе наказан за един мач заради 16-о техническо нарушение през  сезона, но във втори пореден ден Шарлът бе център на внимание, след като вчера центърът се отчете с 32 точки и 30 борби при триумфа над Бруклин.

Резултатите от изминалата нощ: Орландо – Филаделфия 98:118, Ню Орлийнс – ЛА Лейкърс 128:125, Хюстън – Детройт 100:96 (прод, Хардън вкара 10 от 12-те точки на отбора), Далас – Юта 112:119, Сакраменто – Атланта 105:90.Центърът на Шарлът Хорнетс Дуайт Хауърд записа феноменален мач за победата над Бруклин Нетс със 111-105. Хауърд регистрира дабъл-дабъл от 32 точки и 30 борби.