Хълк спаси, а после закопа Зенит

Отборът на Зенит пропусна отличен шанс да направи важна стъпка към класиране за 1/8-финалите на Шампионската лига, след като днес руският гранд достигна единствено до равенство 1:1 при домакинството на Порто в ранен мач от група G на турнира.

Преди две седмици Зенит подчини "драконите" насред собствения им "Ещадио до Драгао", но днес момчетата на Лучано Спалети не успяха да повторят успеха си. Въпреки това руският тим остава на второ място в групата, но със само точка преднина пред третия Порто. Зенит разполага с 5 пункта от четири мача, докато португалците следват с 4 точки на сметката си.

Противоречив мач за домакините изнесе бившият футболист на Порто Хълк, който отбеляза единствения гол за своя тим, но през втората част пропусна да отбележи дузпа.

В 23' гостите от Порто откриха резултата, след като точен за 0:1 бе аржентинският ветеран Лучо Гонсалес. Плеймейкърът на "драконите" засече с глава центриране на Данило и изведе своя тим напред.

Пет минути по-късно обаче Хълк възстанови равенството, наказвайки бившия си тим. Мангала се подхлъзна в неподходящ момент, което позволи на "кариоката" да прониже Елтон за 1:1.

След развръзката емоции на ст. "Петровски" определено не липсваха, а в 52' Хълк се превърна и в антигерой за домакините. Отаменди спря с ръка удар на Шатов, но Хълк не успя да преодолее Елтон при последвалия наказателен удар.

До края на мача и двата тима не успяха да отбележат победно попадение, като битката за второто място в група G остава все така завързана. Убедителен лидер с пълен актив от 9 точки, а и мач по-малко, е мадридският Атлетико.