Хищникът Каранга вкарва на всеки 83 минути (статистика)

Вестник "Тема Спорт" изготвиха подробна статистическа разбивка на попаденията на Фернандо Каранга с екипа на ЦСКА. Чрез нея може да се проследи в кои моменти от мачовете е най-опасен, кой е любимият му съперник, има ли значение дали "армейците" са домакини или гости и още много любопитни моменти.

Няма как на първо място да не се отбележи изключителната ефективност на Каранга. През 2017/18 г. бразилецът има 19 мача и 19 гола за първенство и 2 мача и 1 гол за Купата на България. Каранга е записал 1570 минути в елита този сезон, което означава, че бележи средно на всеки 83 минути. Няма друг футболист в родните клубове, който да се доближава по ефективност до бразилеца. Общо за целия си престой в ЦСКА за първенство и купата Каранга е записал 33 мача и 2771 минути. Като бял ден е ясно, че "армейците" имат крайно голяма нужда от головете на звездата си.

Снимка 341262

Източник: CSKA.bg

Отборът е с почти перфектен баланс, когато нападателят се е разписвал - в 19-те срещи, в които го е направил, червените са постигнали 16 победи и 3 равенства! Във всички 33 срещи, в които Каранга е взел участие, ЦСКА е стигнал до точно 70 гола. Това означава, че със своите 26 попадения бразилецът е реализирал 37% от попаденията на отбора, когато е на терена.

Интересно е да се отбележи, че Каранга е двойно по-опасен през вторите полувремена отколкото преди почивката. От всички 26 попадения, които е реализирал, той има цели 17 през вторите полувремена срещу едва 9 преди почивката. Любимият му период да бележи е между 61-ата и 75-ата минута - има 9 гола. Опасен е и между 46-ата и 60-ата минута с 5 попадения. Във всички останали периоди от по четвърт час той е реализирал по 3 гола. Друг любопитен факт е, че за Каранга почти няма значение къде играе ЦСКА. Някои нападатели бележат огромна част от попаденията си в домакинства, но не и бразилецът. Напротив - той има повече голове в гостувания на "червените" - 14, срещу 12 в домакинствата. Каранга обича да има и първата дума в мачовете.

Снимка 341260

В общо 19 срещи, в които нападателят се е разписал, той е откривал резултата в 10 случая. А постиженията на бразилеца в ЦСКА са още по-впечатляващи, тъй като не е сред реализаторите, на които често им се налага да изпълняват на дузпи - вкарал е само 2 пъти от бялата точка при 6:2 над Ботев (Пд) и 2:0 над Септември.