Хигинс се прости с Големия финал на PTC

снимка: Monique Limbos

Марко Фу поднесе една от изненадите на Големия финал на сериите PTC, след като в четвъртфинален сблъсък в Престън късно снощи надигра с категоричното 4:1 Джон Хигинс.

Шотландският майстор на щеката, който спечели турнира от сериите в София в началото на сезона, изигра много слаб двубой, в който допусна нетипични за неговата игра грешки, а Фу наказа неточностите в неговата игра.

Първият фрейм почна оспорвано с леко предимство на Хигинс, но Хлапето сбърка фатално, позволявайки на Фу да открие двубоя с брейк от 87 точки. Втората партия се разви по идентичен начин, като шотландецът дръпна в резултата, но нов брейк от 75 точки даде ключов аванс на неговия съперник.

Хигинс завърза двубоя със солиден брейк билдинг и 111 точки в своя полза, намалявайки до 2:1, но в следващите два фрейма Хлапето не записа нито една точка в своя полза, а с нови два халф-сенчъри брейка Марко Фу затвори двубоя при 4:1.

Така той ще се изправи срещу сензацията Джерард Грийн, победил Марк Алън и Рики Уолдън по пътя си към полуфиналите.

Приказката за Ю Делу приключи на четвъртфиналите, след като палачът на Рони О'Съливан загуби категорично от Бари Хоукинс с 4:1. Така финалистът на Световното първенство по снукър ще се изправи срещу Джъд Тръмп в дербито от полуфиналите. Мачовете се играят днес.