Хеттрик на Роналдо за разгром над Шахтьор (ВИДЕО)

Реал Мадрид очаквано започна кампанията си в Шампионска с убедителна победа 4:0 като домакин на „Сантяго Бернабеу“ срещу Шахтьор (Доценк). Хеттрик за „белия балет“ записа суперзвездата Кристиано Роналдо, като две от попаденията му бяха отбелязани от дузпи през второто полувреме.

Иначе Карим Бензема внесе спокойствие в редиците на „кралския клуб“ в 30-ата минута, когато се възползва от грешка на вратаря на гостите Сергей Пятов и откри резултата. В 55-ата и 64-ата минута Кристиано бе точен от бялата точка, за да узакони успеха на Реал, като в самото начало на второто полувреме Шахтьор остана с десетима души заради изгонването на Степаненко.

Съпротивителните сили на украинския шампион съвсем изчезнаха към края на срещата и в 81-ата минута Роналдо с добавка с глава на полупразна врата оформи крайния резултат и своя хеттрик – 4:0.

След като през уикенда с фамозни пет гола при успеха с 6:0 над Еспаньол Кристиано прекрати „сушата“ си от началото на кампанията (тя надвишаваше 500 минути, ако се броят и контролите), сега той отново бе на висота и увеличи още головата си сметка.

Хеттрикът на Роналдо бе негов трети в Шампионска лига след тези срещу Галатасарай и Аякс, а в професионалната си кариера той вече има общо 499 попадения с екипите на Спортинг, Манчестър Юнайтед, Реал и португалския национален отбор.

Също така Кристиано има 11 попадения от дузпи в Шампионска лига, с което превъзхожда всеки друг играч в историята на турнира. Попадението на Бензема пък бе негово 31-во в Шампионска лига с екипа на Реал Мадрид, с което той се изкачи на пето място във вечната клубна класация по този показател – лидер е Раул Гонсалес с 66, а Роналдо има 65.