Хеттрик на Меси спомогна за разгром на Барса (ВИДЕО)

Барселона постигна очаквана победа с 4:0 като гост на Дерпотиво ла Коруня в среща от 19-ия кръг на испанската Примера дивисион и се завърна еднолично на второто място в класирането.

Каталунците събраха 44 точки и се извисиха с 3 над шампиона Атлетико (Мадрид), който по-рано днес спечели с 2:0 домакинството си на Гранада. Ла Коруня със 17 точки остава на 16-то място. Преднината на Реал Мадрид спрямо Барселона е само 1 точка, но „белия балет“ е с мач по-малко заради участието си на Световното клубно първенство в края на 2014-та година.

Лионел Меси с две великолепни попадения в 10-ата и 33-ата минута даде комфортен аванс на Барселона още до почивката. В първия случай Иван Ракитич с прекрасно центриране сложи топката на главата на Бълхата, който не пропусна да открие резултата.

В 33-ата минута подаване отляво на Неймар не можа да бъде овладяно от Луис Суарес и стигна на пътя на връхлитащия Меси, който с прецизно копване преодоля вратаря на домакините Фабри за 0:2.

В 60-ата минута Меси оформи хеттрика си с прецизен изстрел отдясно на наказателното поле, с който прати кълбото в далечния ъгъл – 0:3.

Така Меси не само увеличи головата си сметка на 19 в Ла Лига, но също така реализира 6 от последните 8 гола на Барселона в първенството. Също така за четвърти път през сезона Бълхата реализира повече от един гол в един мач, с което се изравни със суперзвездата на Реал Мадрид и кавалер на Златната топка за 2013-та и 2014-та година Кристиано Роналдо.

Хеттрикът на Меси е негов 22-ри в Примера дивисион, с което той изравнява легендите Телмо Сара и Алфредо ди Стефано и се доближава само на 1 от рекорда на Роналдо.

Четвъртото попадение бе реализирано с автогол на Сидни в 83-ата минута на срещата.